Adrianna Pakieła błysnęła wysoką formą

 Po roku przerwy spowodowanej pandemią Nasz klub po raz kolejny zorganizował w Łebie Międzynarodwe Zawody Klasyfikacyjne w strzelectwie sportowym Baltic Cup i Amicus Cup. W tych zawodach bardzo dobrze spisali się zawodnicy Lidera Amicus Lębork z Adrianną Pakiełą na czele.

Ponad 300 zawodników, wśród nich reprezentanci Polski i uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Tokio w kategoriach młodzik, młodziczka, junior, juniorka i senior seniorka przyjechało do Łeby na Międzynarodwe Zawody Klasyfikacyjne w strzelectwie sportowym Baltic Cup i Amicus Cup. LOK Lider-Amicus Lębork reprezentowało 12 zawodników, a w silnie obsadzonych zawodach bardzo wysoką formę potwierdziła Ada Pakieła, która dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium zdobywając w pistolecie pneumatycznym młodziczek Puchar Bałtyku wynikiem 367 pkt i Puchar Amicusa - 365 pkt. Po Mistrzostwach Polski jest to kolejny sukces młodej zawodniczki Naszego klubu. 

Wysoka frekwencja potwierdziła rangę zawodów, na które zjechała cała czołówka zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych - mówi Robert Biczkowski, trener LOK Lider-Amicus Lębork. 

Z naszych zawodników na szczególne słowa uznania zasłużyła Ada Pakieła, która po srebrnym medalu w Mistrzostwach Polski, w Łebie sięgnęła po dwa puchary w prestiżowych zawodach. Tym samym potwierdziła przynależność do krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej. 

Dla pozostałych młodziczek był to bardziej start szkoleniowy gdyż w wiek młodziczek wchodzą dopiero w przyszłym roku. 

Prawdziwą gwiazdą zawodów okazała się Julia Piotrowska ze Śląska Wrocław. Kadrowiczka była bezkonkurencyjna w karabinie pneumatycznym seniorek. Piotrowska, która wiekowo jest jeszcze juniorką nie tylko "ustrzeliła" niesamowity rekord Polski seniorów, a przy tym "otarła się" o rekord Świata.

Najwyższe słowa uznania należą się Julii Piotrowskiej ze Ślaska Wrocław, która w karabinie pneumatycznym seniorek ustanowiła nowy, fantastyczny rekord Polski 633,3 pkt. W związku z tym, że Julia jest jeszcze juniorką, rekord ten zostanie zapisany również w kategorii juniorek. Nie waham się stwierdzić, że to wynik kosmiczny, gorszy od rekordu Świata Chinki Zhao zaledwie o 0,7 pkt - mówi Robert Biczkowski. Przy tak wysokim poziomie zawodów Pauli Wrońskiej, która wraca do wysokiej formy po urodzeniu dziecka, nie pomogła nawet "ustrzelona" tego dnia "życiówka". 

W karabinie pneumatycznym seniorek 144,1 pkt wystarczyło jej do zajecia 7 miejsca w Baltic Cup, a 164,3 pkt w Amicus Cup dały 6 miejsce.

Dobrze spisał się Jakub Kozłowski w karabinie pneumatycznym juniorów, który był blisko podium. Zajął 4 miejsce w Baltic Cup (200,0 pkt) i 4 miejsce w Amicus Cup (202,3 pkt). Szymon Wielgomas w karabinie pneumatycznym seniorów 4 miejsce w Baltic Cup (203,1 pkt) i 5 w Amicus Cup (181,0 pkt). 

Szukaj w serwisie