ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE ZAWODÓW STRZELECKICH o „SREBRNE MUSZKIETY”

W sobotę 23 kwietnia na strzelnicy sportowej LOK w Lęborku odbyły się eliminacje wojewódzkie zawodów strzeleckich o „Srebrne Muszkiety”. W eliminacjach, które przeprowadzone zostały pod patronatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Starostwa Lęborskiego, udział wzięły reprezentacje szkół z Chojnic, Starogardu Gdańskiego, Słupska, Gdańska i Lęborka. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc w kategorii dziewcząt i chłopców.
 
W karabinie sportowym dziewcząt indywidualnie zwyciężyła Anna Chomiczewska (574 pkt) przed Julią Okuniewską (561) i Mają Chrzanowską (552) wszystkie z I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku.
 
Drużynowo:
 
1 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku - 1687 pkt.
 
2 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku - 1471 pkt
 
3 miejsce – Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach - 1207 pkt
 
 
W karabinie sportowym chłopców indywidualnie zwyciężył Stanisław Boniaszczuk (579 pkt) przed Robertem Michalskim (555) i Przemysławem Reszką (550) wszyscy z I LO w Lęborku.
 
Drużynowo:
 
1 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku - 1684 pkt.
 
2 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku - 1585 pkt
 
3 miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słupsku - 1472 pkt
 
Województwo pomorskie oraz swoje szkoły w zawodach Centralnych, w kategorii dziewcząt i chłopców reprezentować będą drużyny z I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku. Zawody Centralne przeprowadzone zostaną na początku czerwca w Bydgoszczy.
 
Przedsięwzięcie realizowane w ramach programu Starostwa Lęborskiego „Zawody i imprezy sportowe o zasięgu powiatowym i ponadregionalnym”. 
Szukaj w serwisie