Mistrzostwa Polski Juniorów - Wrocław

W dniu wczorajszym rozpoczęły się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie sportowym. Nasz klub reprezentują: Kamila Bulman, Maja Chrzanowska, Julia Okuniewska, Magdalena Pełka, Stanisław Boniaszczuk, Robert Michalski, Szymon Podolak, Przemysław Reszka w konkurencjach karabinowych oraz w pistolecie Anna Lejk.

W pierwszym dniu rywalizacji doskonale wypadł Stanisław Boniaszczuk, który w karabinie pneumatycznym wywalczył srebrny medal i tytuł v-ce mistrza Polski. Do finału Stach awansował z szóstego miejsca z wynikiem 607,9 pkt. Jednak bardzo udane strzelanie w finale pozwoliło mu sięgnąć po srebrny medal.

Medaliści w karabinie pneumatycznym juniorów:

I miejsce Tomasz Cygan TKS Tarnów – 245,0 pkt – nowy rekord Polski

II miejsce Stanisław Boniaszczuk – Lider-Amicus Lębork – 239,3 pkt

III miejsce Maciej Kowalewicz – Gwardia Olsztyn – 218,9 pkt.

Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc. Drużyna w składzie: Kamila Bulman, Maja Chrzanowska, Julia Okuniewska wystrzelała tytuł v-ce mistrzyń Polski (1824,4 pkt) ulegając jedynie reprezentacji bydgoskiego Zawiszy (1836,5). Trzecie miejsce zajęło Społem Łódź z wynikiem 1823,4 pkt.

Indywidualnie:

Maja Chrzanowska 8 miejsce z wynikiem 610,0 pkt
Magdalena Pełka 12 miejsce (608,3)
Julia Okuniewska 14 miejsce (607,4)
Kamila Bulman 17 miejsce (607,0)

Reprezentująca nasz klub w pistolecie Anna Lejk zajęła miejsce 14 w pistolecie pneumatycznym
uzyskując wynik 350 pkt.

W dniu dzisiejszym juniorzy rywalizują w karabinie dowolnym 60L, juniorki w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw i pistolecie sportowym.