Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża

We wtorek w Ustce zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w strzelectwie sportowym. W rywalizacji udział wzięło blisko 200 zawodników z Białorusi, Litwy, Łotwy, Rosji, Szwecji i Polski.
Klub nasz reprezentowali: Stanisław Boniaszczuk, Kamila Bulman, Maja Chrzanowska, Magdalena Pełka, Jakub Kozłowski w konkurencjach karabinowych oraz Anna Lejk, Alicja Rzepka i Maciej Bulman w konkurencjach pistoletowych.

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentowali się Stanisław Boniaszczuk i Kamila Bulman, którzy trzykrotnie stawali na podium.

Stanisław Boniaszczuk zwyciężył w karabinie dowolnym 60 L, uzyskując w finale 236 pkt. wyprzedził Romana Smirnova z Rosji (235,4) oraz Kacpra Zybko z ZKS Warszawa (214,0). Boniaszczuk zwyciężył również w karabinie pneumatycznym, ustanawiając w eliminacjach swój nowy rekord życiowy 607,3 pkt. W finale uzyskując 233,0 pkt wyprzedził Jakuba Szramkę i Daniela Nazarko obaj Flota Gdynia. W trzeciej konkurencji, karabin dowolny Kdw 3x40 zajął miejsce drugie tuż za Damianem Czapiewskim ze Słupskiego Gryfa.

Bardzo udanie w Ustce wystartowała również Kamila Bulman. Uzyskując 597,7 pkt zwyciężyła w karabinie sportowym 60 L wyprzedzając Evę Neman z Rosji (589,4) oraz swoją klubową koleżankę Magdalenę Pełkę (589,3). Kamila zdobyła jeszcze srebrny medal w karabinie pneumatycznym (234,1 pkt.) oraz medal brązowy w karabinie sportowym 3x20 (544 pkt.)