Zawody Klasyfikacyjne w Pucku i Złotoryi

Jak co roku Puck gościł strzelców na zawodach z okazji rocznicy Zaślubin z Morzem. W tym roku klub nasz reprezentowało 11 zawodników w strzelaniach pneumatycznych w konkurencjach pistoletowych i karabinowych. Zawody w Pucku, oraz rozgrywane w tym samym czasie zawody w Złotoryi były pierwszymi po wprowadzeniu nowych przepisów, które zwiększyły ilość oddawanych strzałów w konkurencjach kobiecych oraz młodzików i juniorów młodszych.
 

 

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentowała się Julia Okuniewska, która dwukrotnie zwyciężała indywidualne, ustanawiając w drugim strzelaniu rekord klubu 617,9 pkt.
Julka zwyciężyła również w parze z Karolisem Girulisem z Litwy w prestiżowym strzelaniu parami. Drugie miejsce w tej rywalizacji zajęła również para polsko-litewska, Paweł Tokarz Lider-Amicus Lębork i Martyna Dżapbarovaite. Paweł bardzo dobrze spisał się również indywidualnie zajmując z wynikiem 498,1 pkt I miejsce w pierwszym strzelaniu był jednodniowym rekordzistom Polski. W drugim strzelaniu rekord ten poprawił Sebastian Wojdziak ze Słupskiego Gryfa. Paweł w tym strzelaniu był trzeci.
 
Medale dla naszego klubu zdobywali jeszcze:
  • Kamila Bulman w karabinie pneumatycznym Kpn-60 juniorek – 605,0 pkt.
  • Anna Lejk w pistolecie pneumatycznym Ppn-60 juniorek – 535 pkt.
  • Maciej Bulman w pistolecie pneumatycznym Ppn-50 juniorów młodszych – 454 pkt.
Na wyróżnienie zasługuje start w Pucku Marysi Baranowski, która w karabinie pneumatycznym juniorek młodszych (jeszcze młodziczka rocznik 2004) zajęła odpowiednio miejsce 8 – 476,1 pkt.
oraz 4 z wynikiem 483,9 pkt.
 
Pozostałe wyniki naszych zawodników:
  • Stanisław Boniaszczuk – 6 miejsce w karabinie pneumatycznym juniorów 
  • Agnieszka Rzepka – w karabinie pneumatycznym jun. mł. - 12 m. 458,0 pkt i 9 m. 459,0 pkt. 
  • Rozalia Bigus – w karabinie pneumatycznym jun. mł. - 13 m. 449,9 pkt i 10 m. 453,3 pkt. 
  • Amelia Kowalska w pistolecie pneumatycznym jun. mł. - 21 m. 359 pkt i 20 m. 391 pkt.

 

 
Podczas odbywających się równolegle zawodów o Puchar Kaczawy w Złotoryi klub nasz reprezentowało Szymon Wielgomas w karabinie pneumatycznym seniorów. W tych zawodach nasz zawodnik zapisał się dosłownie „ złotymi zgłoskami ” gdyż główną wygraną w
SUPER FINALE jak przystało na miasto złota były sztabki z tego właśnie kruszcu.

W poszczególnych strzelaniach Szymon był 3 z wynikiem 611,8 pkt i 2 z wynikiem 621,5 pkt. 

Szukaj w serwisie