FINAŁ LIGI MŁODZIEŻOWEJ PZSS

Po raz drugi Polski Związek Strzelectwa Sportowego zorganizował Młodzieżową Ligę Strzelecką. Drużyny do turnieju finałowego, który rozegrany został w Gdyni, wyłonione zostały w cyklu zawodów ogólnopolskich.

Klub nasz w reprezentowała drużyna w karabinie pneumatycznym w składzie: Julia Okuniewska, Diana Malotka-Trzebiatowska, Maja Chrzanowska i Kamila Bulman. Osiem najlepszych zespołów rozlosowanych zostało do dwóch grup. Lider-Amicus trafił do grupy wraz ze Śląskiem Wrocław, Flotą Gdynia i Społem Łódź. Drugą grupę tworzyły: Kaliber Białystok, Zawisza Bydgoszcz, Gryf Słupski i Agat Złotoryja.

Drużyna nasza w rozgrywkach grupowych pokonała Flotę Gdynia 14:2 i Społem Łódź 14:10 oraz przegrała ze Śląskiem Wrocław 13:11 co dało jej drugie miejsce w grupie A i prawo walki o brązowy medal z Kalibrem Białystok drugą drużyną grupy B. Mecz o trzecie miejsce wygrały zawodniczki Lidera-Amicus pokonując drużynę z Białegostoku 64:56. Co ciekawe drużyna Kalibra Białystok składała się z samych chłopaków, z których każdy jest tegorocznym mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej.

Najlepszą zawodniczką naszego zespołu w rozgrywkach grupowych była Diana Malotka-Trzebiatowska, która zdobyła 21 pkt na 39 zdobyte przez klub. W meczu o brązowy medal wysoką formę zaprezentowała Maja Chrzanowska zdobywając 28 pkt na 64 zdobyte przez klub.

Złoty medal w tej konkurencji zdobył bydgoski Zawisza a medal srebrny Śląska Wrocław.

Równolegle rozegrany został Puchar Gdyni w strzelaniach pneumatycznych. Reprezentantki Lidera-Amicus opanowały całe podium w karabinie pneumatycznym młodziczek.Złoty medal wywalczyła Kamila Bulman, srebrny Maja Chrzanowska a brązowy Magdalena Pełka. W kategorii OPEN Diana Malotka-Trzebiatowska weszła do finału w którym zajęła piąte miejsce.