Trzy medale Lidera - Amicus Lębork w międzynarodowych zawodach "Baltic Cup" 2022

 Od czwartku do niedzieli (20-23.10) w Szkole Podstawowej w Łebie rywalizowało 283 zawodniczek i zawodników z Polski, Litwy i Ukrainy w 18 edycji „Baltic Cup”.

Zawodnicy reprezentujący LOK Lidera - Amicus Lębork trzykrotnie stanęli na podium. Z wychowanków trenera Roberta Biczkowskiego drugie miejsce w karabinie pneumatycznym juniorów zajął Jakub Kozłowski. Na trzecim miejscu podium stanęli Adrianna Pakieła w pistolecie pneumatycznym młodziczek oraz w karabinie pneumatycznym MIX Maria Baranowski z Jakubem Kozłowskim.

- Cieszą mnie sukcesy tych młodych zawodników, choć staram się nie podchodzić z wielkimi oczekiwaniami, bo oni mają jeszcze czas

- podsumował trener Robert Biczkowski.

Tym razem w Łebie nie padły jak przed rokiem rekordy Polski. W tym samym czasie w Kairze licząca 29 osób reprezentacja Polski walczyła w strzeleckich mistrzostwach świata seniorów i juniorów w konkurencji karabinu i pistoletu. W składzie reprezentacji Polski była Paula Wrońska, zawodniczka Lidera - Amicus.

- Z krajowej frekwencji jestem bardzo zadowolony, tym bardziej, że w tym czasie odbywały się mistrzostwa świata w Kairze z udziałem reprezentantów Polski, w tym naszej Pauli Wrońskiej

- powiedział trener Robert Biczkowski.

W ubiegłym roku padł w Łebie rekord Polski, którego autorką była Julia Piotrowska, reprezentująca Polskę w Kairze. Ona już zdobyła kwalifikację olimpijską. W tym roku nie było takich rekordów w Łebie.

Gdyby nie pandemia to w przyszłym roku zawody w Łebie odbyłyby się już po raz 20.

 

Szukaj w serwisie