Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Złoty Muszkiet i Złota Krócica - Wrocław

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w strzelectwie sportowym w konkurencjach nieolimpijskich. Klub nasz w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc reprezentowali: Jakub Kozłowski i Paweł Tokarz. Rewelacyjne spisał się Jakub Kozłowski, który zdobył złoty medal z wynikiem 605,8 pkt. Drugie miejsce zajął Kajetan Krzyśka – Zawisza Bydgoszcz (603,1 pkt) a trzecie Maciej Ogórek – Śląsk Wrocław (600,2 pkt).

Paweł Tokarz z wynikiem 593,9 pkt zajął bardzo dobre 9 miejsce. Medale zwycięzcom wręczała dwukrotna złota medalistka Igrzysk Olimpijskich Renata Mauer-Różańska oraz Prezes PZSS Tomasz Kwiecień.

W tym samym czasie we Wrocławiu zostały rozegrane zawody o Złoty Muszkiet i Złotą Krócicę, które były drugą eliminacją do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tej rywalizacji dodatkowo wystartowały dwie nasze młodziczki Marysia Baranowski i Rozalia Bigus.