Baltic Cup 2014 - Podsumowanie

W minioną niedzielę zakończyły się w Łebie trzecie międzynarodowe zawody w strzelaniach pneumatycznych „BALTIC CUP 2014”. W tym roku do Łeby zjechało 336 zawodników z Litwy, Łotwy, Rosji, Szwecji, kadra narodowa juniorów i seniorów Polski oraz zawodnicy z 29 polskich klubów. Wśród startujących zawodników nie zabrakło uczestników Igrzysk Olimpijskich ze srebrną z medalistką w karabinie pneumatyczny Sylwią Bogacką, tegorocznych medalistów mistrzostw Świata z Granady oraz medalistów II Igrzysk Młodzieżowych z Nanijng (CHN) na czele ze złotą medalistką w pistolecie pneumatycznym Agatą Nowak.
 
W trwającej trzy dni imprezie zawodnicy rywalizowali w strzelaniach pneumatycznych z pistoletu i karabinu w sześciu kategoriach wiekowych: młodzik, młodziczka, junior, juniorka, senior, seniorka. 
 
Zawody pomimo dużej ilości startujących przebiegły bardzo sprawnie. Jest to zasługa, w dużej mierze, profesjonalnej pracy sędziów. Podczas zawodów osiągnięto wiele wartościowych wyników pdo których należy zaliczyć rezultaty:
 
Anny Lejk – Lider-Amicus Lębork w pistolecie pneumatycznym młodziczek - 273 pkt  Nowy Rekord Polski
 
Tomasza Bartnika – Legia Warszawaw w finale karabinu pneumatycznego mężczyzn – 207,6 pkt 
 
Z naszych zawodników najlepiej spisała się Anna Lejk, która zwyciężyła rywalizację w pistolecie pneumatycznym młodziczek ustanawiając nowy rekord Polski. Bardzo dobrze spisała się również Diana Malotka-Trzebiatowska, która z wynikiem lepszym od rekordu życiowego weszła do ośmioosobowego finału, w którym ostatecznie zajęła 6 miejsce z wynikiem 117,4 pkt.
 
Do finałów Baltic Cup w swoich konkurencjach, awansowali również: 
 
- Paula Wrońska 7 miejsce w karabinie pneumatycznym kobiet
 - Aleksander Mazurek 8 miejsce w karabinie pneumatycznym juniorów.
 
Na słowa uznania zasłużyły również: Kamila Bulman, która w karabinie pneumatycznym młodziczek z wynikiem 295,0 pkt zajęła 6 miejsce oraz Julia Okuniewska za 9 miejsce w karabinie pneumatycznym juniorek (404,6 pkt) – obydwie poprawiły swoje rekordy życiowe.
 
Okazałe puchary i medale zwycięzcom wręczali: Pan Burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński, Pani Prezes ZZO Anna Andrzejczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łebie Pan Tadeusz Rabka, Prezes Pomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego Pan Cezary Staniszewski i Delegat Techniczny zawodów Pan Grzegorz Śledziński.
 
Chciałbym podziękować wszystkim bez których wsparcia organizacja tak dużej imprezy jaką były Międzynarodowe Zawody Strzeleckie „Baltic Cup 2014” byłaby niemożliwa:
 
Burmistrzom Lęborka i Łeby Panom Witoldowi Namyślakowi i Andrzejowi Strzechmińskiemu, Panu Stanisławowi Mazurkowi właścicielowi firmy Amicus, Pani Annie Andrzejczak Prezes ZZO „Czysta Błękitna Kraina”, Panu Markowi Kubiakowi Prezesowi PPD „Poltarex” Sp. z o.o., Panu Rafałowi Reszce Dyrektorowi Farm Ffrites Poland, Panu Tadeuszowi Rabce Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Łebie, Panu Mieczysławowi Zającowi współwłaścicielowi CPN-u EFA oraz Panom Mirosławowi Lisowi i Janowi Neubauerowi.
 
Oto zwycięzcy „Baltic Cup 2013”
 
Karabin pneumatyczny seniorek: Żaneta Iwaszuk – Kaliber Białystok - 203,7 pkt
 
Karabin pneumatyczny juniorek: Natalia Kochańska – Gwardia Zielona G. - 204,6 pkt
 
Karabin pneumatyczny seniorów: Tomasz Bartnik – Legia Warszawa - 207,6 pkt
 
Karabin pneumatyczny juniorów: Maciej Wojtasiak – Legia Warszawa - 203,8 pkt 
 
Karabin pneumatyczny młodzików: Maciej Kowalewicz – Gwardia Olsztyn - 295,4 pkt
 
Karabin pneumatyczny młodziczek: Weronika Bykowska – Legia Warszawa - 306,3 pkt
 
Pistolet pneumatyczny seniorek: Joanna Tomala – Flota Gdynia - 199,0 pkt
 
Pistolet pneumatyczny juniorek: Krystyna Macur – Gwardia Zielona G. - 195,9 pkt
 
Pistolet pneumatyczny seniorów: Tomasz Wawrzonowski – Społem Łódź - 202,4 pkt
 
Pistolet pneumatyczny juniorów: Emils Vasermanis – Łotwa - 203,1 pkt
 
Pistolet pneumatyczny młodziczek: Anna Lejk – Lider-Amicus Lębork - 273 pkt - NRP
 

Pistolet pneumatyczny młodzików: Jakub Rabczuk – Gwardia Zielona Góra - 274 pkt

Szukaj w serwisie