III Runda Pucharu Polski - Ustka

Bardzo udanie startowali nasi zawodnicy w zawodach III rundy Pucharu Polski w strzelectwie
sportowym.

W pierwszym dniu zawodów w Ustce, na obiektach WKS Flota Gdynia startowały juniorki w karabinie sportowym strzelanie w konkurecji trzech postaw. Bardzo dobrze zaprezentowała się Julia Okuniewska, która awansowała do finału z trzeciego miejsca uzyskując 545 pkt. Julka w finale okazała się bezkonkurencyjna i z wynikiem 439,9 pkt zajęła pierwsze miejsce wśród juniorek. W tej konkurencji do finału awansowały jeszcze dwie nasze zawodniczki:

- Kamila Bulman (543 pkt) w finale strzeliła 403,9 pkt i zajęła czwarte miejsce

- Maja Chrzanowska (535 pkt) w finale 366,1 pkt i miejsce siódme.

Trzynaste miejsce w pistolecie sportowym zajęła Anna Lejk (499 pkt).

Drugiego dnia zawodów rozgrywano konkurencję karabinu sportowego 60 L juniorek. Doskonałe wyniki uzyskały nasze zawodniczki. Na podium stanęły: I miejsce  Maja Chrzanowska (595,1 pkt), III miejsce Kamila Bulman  (588,9 pkt)

Pozostałe miejsca zawodniczek Lidera-Amicusa:

-  Julia Okuniewska IV miejsce (588,8 pkt),

-  Marta Aszyk VI miejsce (584,7 pkt),

- Ania Chomiczewska X miejsce (581,8 pkt)

W konkurencji pistolet pneumatyczny 40 juniorek Ania Lejk (362 pkt) z 7 miejsca awansowała do finału. Ostatecznie konkurencję ukończyła na miejscu VI (109,6 pkt w finale)

Ostatniego dnia zawodów kolejny dobry występ w konkurencji karabin pneumatyczny 40 juniorek zanotowały Maja Chrzanowska (403,9 pkt) i Julia Okuniewska (397,7 pkt) uzyskując awans do finału. Kamila Bulman z wynikiem 397,3 pkt zajęłe IX miejsce i znalazła się poza finałem. Ostatecznie nasze zawodniczki zajęły następujące miejsca:

- V miejsce Julia Okuniewska  (138,9 pkt w finale)

- VI miejsce Maja Chrzanowska (118,2 pkt)

W niedzielę startowali juniorzy w konkurencji karabin dowolny 60 L. Doskonałe III miejsce, po emocjonującym finale zajął Stanisław Boniaszczuk (wynik 177,6 pkt), Przemysław Reszka był VI (wynik 114,1 pkt).

Warto wspomnieć, że Stach do finału wszedł z I miejsca uzyskując  bardzo wyski wynik - 610,9 pkt. Przemek uzyskał wynik 592,9 kt - dało to awans do finału z VIII miejsca.  Poza fnałem znalazł się Robert Michalski - 12 miejsce (587,4 pkt).

Następne zawody, w których wezmą udział nasi zawodnicy to Złoty Muszkiet, Złota Krócica rozgrywane z Zielonej Górze.