Konsultacja Szkoleniowa - Zawody Mikołajkowe

Zawodami Mikołajkowymi w strzelaniach pneumatycznych zakończyliśmy rywalizację sportową w 2020 roku. Podczas trzydniowej konsultacji szkoleniowej w Pucku nasi zawodnicy podwyższali swoje umiejętności strzeleckie pod okiem trenerów województwa pomorskiego.

W niedzielę wszyscy uczestnicy konsultacji wzięli udział w zawodach strzeleckich, które zostały przeprowadzone w czterech kategoriach wiekowych. Dla większości naszej ekipy był to pierwszy start w zawodach.

Julia Dąbrowska, Ada Pakieła, Nadia Szauła oraz Ola Stolc to nasze początkujące zawodnicznik, które doskonale spisały się na swoich pierwszych zawodach w strzelectwie sportowym. Z niecierpliwością czekam na kolejne sukcesy naszych młodych zawodniczek - komentuje trener Robert Biczkowski.

Bardzo dobry start zaliczyła Maria Baranowski, która wygrała kategorię juniorów młodszych w karabinie pneumatycznym. W tej konkurencji na drugim miejscu podium stanął kolega klubowy Marysi, Jakub Kozłowski. Na szóstym miejscu rywalizację zakończyła Ola Filipowicz zaś ósme miejsce w tej kategorii zajął Patryk Erni.

W pistolecie pneumatycznym młodzików Ada Pakieła wywalczyła złoty medal.

Ada, bardzo skrupulatnie i regularnie podchodzi do trenowania, co jak widać przynosi bardzo wymierne efekty. Mam nadzieję, że takie zaangażowanie nigdy u Ady nie minie -   dodaje szkoleniowiec Marcin Fidala.

W karabinie pneumatycznym młodzików bardzo pozytywnie zaprezentowały się Julita Jankowska, która zdobyła trzecie miejsce z wynikiem 344 ptk, oraz Amelia Wiloch z wynikiem 343 ptk. co dało Amelii czwartą pozycję. W tej samej kategorii Julia Dąborwska zajęła piate miejsce zaś Nadia Szauła i Ola Stolc uplasowały się kolejno na szóstym i siódmym miejscu.