IV Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Strzelectwie Sportowym

W minioną Sobotę zakończyły się w Lęborku IV Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Strzelectwie Sportowym. Do rywalizacji w strzelaniach z karabinu i pistoletu pneumatycznego przystąpili studenci z województwa pomorskiego, zachodnio-pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

W karabinie pneumatycznym mężczyzn najlepszy okazał się Adam DOBOSZ z Politechiniki Gdańskiej, który osiągnął wynik 401 ptk., tuż za nim uplasował się Mateusz KEMPA, również z Politechniki Gdańskiej, zaś trzecie miejsce wywalczył Tomasz SERWACKI z Akademii Morskiej w Szczecinie. Wśród kobiet startujących w karabinie pneumatycznym, bezkonkurencyjna okazała się Diana MALOTKA-TRZEBIATOWSKA ( wielkrotna medalistka Mistrzostw Polski, uczestniczka Mistrzostw Europy), która wywalczyła złoto z wynkiem 411,7 ptk. Na drugim miejscu staneła Agata WRUK, Akademia Marynarki Wojennej w Gdynii, a trzecie miejsce wywalczyła reprezentantka Uniwersytetu Gdańskiego, Magdalena KLIŃSKA

W konkurencjach pistoletowych najlepsza wśród kobiet okazała się Agata WRUK ( Medalistka Mistrzostw Polski) z wynikiem 363 ptk. Następne miejsca to kolejno Wiktoria SZKWAREK ( Akademia Morska w SZCZECINIE ), Diana MALOTKA-TRZEBIATOWSKA ( Akademia Marynarki Wojennej w Gdynii). Wsród mężczyzn najwyższe miejsce na podium wywalczył Mateusz BARTOSIK ( Politechnika Koszalińska) z wynikiem 359ptk. tuż za Mateuszem był Marcin FIDALA a na trzecim miejscu uplasował się Mateusz KEMPA ( Politechinka Gdańska).

Dodatkowo została rozegrana konkurencja o „Najlepszy Strzał”, każdy z uczestników musiał oddać dwa strzały z karabinu pneumatycznego o przyrządach otwartych, z czego najlpeszy wynik brał udział w klasyfikacji. Najlepszym strzelcem tej konkurencji został Mariusz KRUPIŃSKI, który został nagrodzony pamiątkową statuetką.

Już poraz 4 mogliśmy się spotkać oraz postrzelać a przy tym bardzo dobrze się bawić. W imieniu organizatora serdecznie zapraszam za rok, już na V edycję zawodów.