Dobry występ w zawodach o Puchar Elbląga

W dniach 14-16.10.2016 strzelcy naszego klubu brali udział w I Zawodach o Puchar Elbląga. Warunki techniczne na przygotowanej przez organizatorów strzelnicy sprzyjały uzyskiwaniu dobrych rezultatów.

Bardzo dobry występ u progu nadchodzącego sezonu pneumatycznego zanotowali zawodnicy LOK Lider-Amicus Lębork. Zostało poprawionych kilka rekordów życiowych, a uzyskane wyniki mogą napawać optymizmem przed kolejnymi startami.

W konkurencji Ppn 30 młodzików i młodziczek wystartowali:

• Ala Rzepka - Pierwszego dnia zawodów zajęła I miejsce i uzyskała wynik 255 pkt. Drugiego dnia Ala również była pierwsza. Uzyskany rezultat 265 pkt to nowy rekord życiowy.
  • Maciej Bulman - Pierwszego dnia stanął na III stopniu podium i uzyskał wynik 253 pkt. W drugim dniu zawodów nasz zawodnik był najlepszy. Wynik 266 pkt - to  nowy rekord życiowy (i jednocześnie nowy rekord klubu).

W konkurencji konkurencji Kpn 40 startowały

• Julia Okuniewska - Pierwszego dnia zawodów, w konkurencji Kpn 40 juniorek uzyskany wynik 402,3 pkt dał awans do finału. Ostatecznie Julka zajęła II miejsce. Dzień póżniej Julia również stanęła na II stopniu podium, uzyskując tym razem wynik  398,4 pkt.
  • Kamila Bulman - Pierwszego dnia Kamila startowała w  konkurencji Kpn 40 juniorek i ustanowiła nowy rekord życiowy 406,5 pkt. Wynik ten dał awans do finału z II miejsca. Finał Kamila zakończyła na trzecim stopniu podium. W drugi dniu Kamila startowała w swojej kategorii wiekowej czyli Kpn40 juniorek młodszych i zajęła II miejsce uzyskując wynik 402,8 pkt

W konkurencji Kpn 60 juniorów:

• Stanisław Boniaszczuk - uzyskany pierwszego dnia wynik 591,9 pkt dał awans do finału. Ostatecznie nasz zawodnik zajął II miejsce. Dzień póżniej Stach również stanął na drugim stopniu podium i wynikiem 606,3 pkt ustanowił nowy rekord życiowy (jest to jednocześnie nowy rekord klubu)

W konkurencji Ppn 60 seniorów klub reprezentował:

• Macin Fidala - wynik 522 pkt uzyskany pierwszego dnia dał awans do finału z 5 miejsca - w finale nasz zawodnik zajął miejsce 6. W drugim dniu strzelony przez Macina wynik 534 pkt pozwolił zakończyć zawody na 4 miejscu.