Ogólnopolskie Zawody "Zlot Orlików",finał "Strzelanie w Sieci"

Udany występ odnotowali na swoim koncie najmłodsi strzelcy z klubu strzeleckiego LOK LIDER-AMICUS Lębork podczas siódmej edycji ogólnopolskich zawodów strzeleckich „Zlot Orlików” oraz ogólnopolskiego finału zawodów „Strzelanie w Sieci”, które odbyły się w Siedlcach.
W zawodach rywalizowało 80 zawodników z 16 klubów. Bardzo dobrą formę potwierdziła Anna Lejk, która zwyciężyła w pistolecie pneumatycznym młodziczek uzyskując w pierwszym strzelaniu 270 pkt. a w drugim 263 pkt. W tej samej konkurencji druga nasza zawodniczka Katarzyna Łakocka zajęła miejsce 9 (253 i 237 pkt.).

Zwycięzcy w pistolecie pneumatycznym młodziczek:

1. Anna Lejk – Lider-Amicus Lębork ( 270 + 263 = 533 pkt.)
 2. Marta Forenda – Zawisza Bydgoszcz ( 255 + 268 = 527 pkt.)
 3. Weronika Talaśka – Flota Gdynia ( 259 + 259 = 518 pkt.)

Bardzo udany start zaliczyła również Maja Chrzanowska, która w karabinie pneumatycznym w eliminacjach zajęła ósme miejsce z wynikiem 272 i 277 pkt. a w finale okazała się bezkonkurencyjna i zwyciężyła z wyżej notowanymi zawodniczkami. W konkurencji tej 12 miejsce zajęła nasza druga zawodniczka Jagoda Kuniewicz.

1. Maja Chrzanowska – Lider-Amicus 197,3 pkt.
2. Joanna Ofiara – ULKS Jedlinsk 196,9 pkt.
3. Noemi Rossa – Zawisza Bydgoszcz 176,9 pkt.

Tradycyjnie podczas „Zlotu Orlików” rozegrany został finał zawodów „Strzelanie w Sieci”.Pięć rund tych zawodów, które trwały od listopada, odbywały się na strzelnicach klubowych a wyniki trafiały do zbiorczego komunikatu na stronie PZSS. Po pięciu rundach, czołowe ósemki w poszczególnych konkurencjach wystartowały w wielkim finale. Do finału „Strzelania w Sieci” z naszego klubu awansowały:

z pierwszego miejsca Anna Lejk i z szóstego Katarzyna Łakocka.

Ania zajmując w finale trzecie miejsce udowodniła, że jest czołową zawodniczką w swojej kategorii wiekowej. Kasia w tej rywalizacji zajęła miejsce ósme. Finał w pistolecie pneumatycznym rozgrywany był w kategorii OPEN.

1. Weronika Talaśka – Flota Gdynia
2. Tomasz Piwowarski – OSiR Koluszki
3. Anna Lejk – Lider-Amicus Lębork

Młodzicy to zaplecze bardziej doświadczonych zawodników. Dlatego też cieszę się, że nasi zawodnicy już teraz potrafią nawiązać rywalizację z rówieśnikami z innych klubów. Tego typu starty mają na celu przygotować najmłodszych do startu w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików oraz mistrzostwach Polski młodzików, które odbędą się jesienią w Słupsku i Ustce.
Pragniemy również pogratulować działaczom Siedleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego Dragon, wspaniałej organizacji zawodów oraz podziękować w imieniu zawodników i swoim zorganizowania transportu powrotnego dla uczestników zawodów z naszego klubu.

Wszyscy mamy nadzieję, że za rok spotkamy się również w Siedlcach. Oczywiście wcześniej zapraszam do Łeby na zawody międzynarodowe „Baltic Cup”.