Ogólnopolska Gimnazjada Strzelecka w Krośnie

W sobotę 22 marca zakończyła się w Krośnie Ogólnopolska Gimnazjada Strzelecka. Lębork i województwo pomorskie reprezentowały drużyny dziewcząt w pistolecie i karabinie ze Społecznego Gimnazjum Językowego w Lęborku. Bardzo udanie zaprezentowały się dziewczęta w pistolecie pneumatycznym, które w składzie: Anna Lejk, Tamara Łyskojć i Katarzyna Łakocka wywalczyły srebrny medal.

Klasyfikacja drużynowa:

1 miejsce - Gimnazjum Sportowe nr 8 w Bydgoszczy

2 miejsce - Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku

3 miejsce - Gimnazjum nr 20 w Białymstoku

W klasyfikacji indywidualnej rewelacyjnie wystartowała Anna Lejk, która uplasowała się na trzecim miejscu i zdobyła brązowy medal, Tamara Łyskojć była 12 a Kasia Łakocka 13.

Klasyfikacja indywidualna:

1 miejsce Marta Forenda - Gimnazjum Sportowe nr 8 w Bydgoszczy

2 miejsce Barbara Waśko - Gimnazjum nr 1 w Bochni

3 miejsce Anna Lejk - Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku

Bardzo udany start zanotowała również drużyna w składzie: Jagoda Kuniewicz, Maja Chrzanowska i Aleksandra Rzepka, które w karabinie pneumatycznym uplasowały się

na czwartym miejscu. Indywidualnie Jagoda Kuniewicz była 10, Maja Chrzanowska 17 a Ola Rzepka 25.

2 miejsce - Gimnazjum nr 3 w Krośnie

3 miejsce - Publiczne Gimnazjum w Jedlińsku

4 miejsce - Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku

Jak przystało na miasto szkła wszyscy zwycięzcy otrzymali szklane medale i puchary.

Zawodom towarzyszyła miła atmosfera a organizator, klub strzelecki „Olimpijczyk143”, postarał się o wiele atrakcji, które wzbogaciły całą imprezę. Gimnazjadzie przyglądał się Prezes PZSS Pan Tomasz Kwiecień, który podkreślił wysoki poziom wyszkolenia zawodników oraz konieczność kontynuacji tak udanej inicjatywy, która zapoczątkowana została w 2009 roku w Białymstoku. Ozdobą zawodów był wyrównany rekord Polski młodziczek w karabinie pneumatycznym Marty Mazany z Gimnazjum Sportowego nr 8 w Bydgoszczy, która uzyskał 295 pkt. na 300 możliwych.