Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Tarnów

Bardzo dobrze wypadli  Nasi zawodnicy podczas zakończonego w Tarnowie XXVIII Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży która posiada rangę mistrzostw Polski juniorów młodszych. Aleksandra Filipowicz zdobyła brązowy medal a Patryk Erni był czwarty w konkurencji karabinu sportowego. Bardzo dobry występ zaliczyła także debiutantka, Karolina Dąbrowska.

Medal brązowy w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw przywiozła Aleksandra Filipowicz, która wynikiem 566 pkt. poprawiła swój rekord życiowy. Medal srebrny wystrzelała Karolina Gogol z Kalibra Białystok (572 pkt.). Złoty medal z nowym rekordem Polski (582 pkt.) zdobyła Maja Gawenda z Piasta Bieruń.

W karabinie pneumatycznym Ola Filipowicz zajęła miejsce 22 z wynikiem 496,8 pkt. Bardzo udany start odnotował Patryk Erni, który w karabinie sportowym trzy postawy juniorów młodszych z wynikiem 552 pkt. zajął miejsce 4 a w karabinie pneumatycznym był 14 (489,9 pkt.). Debiutująca w tak dużej imprezie Karolina Dąbrowska, startująca w konkurencjach pistoletowych, zajęła 21 miejsce w pistolecie sportowym oraz 22 miejsce w pistolecie pneumatycznym. Dla tej młodej zawodniczki uzyskanie awansu do Finału OOM należy już uznać za sukces a przecież w obydwu konkurencjach była na miejscach punktowanych we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży.

- Uważam start zawodników naszego klubu za bardzo udany. W klasyfikacji klubowej na 47 sklasyfikowanych klubów znaleźliśmy się na 10 miejscu w Polsce - mówi Robert Biczkowski, trener LIdera Amicusa Lębork. - Dołożyliśmy również cegiełkę do zajęcia 7 miejsca przez województwo Pomorskie.