Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - Wroclaw - Dzień Trzeci - Podsumowanie

Trzeci dzień Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Trzeci dzień zawodów i trzeci medal Pauli Wrońskiej. Tym razem po bardzo emocjonującym finale, w którym o zwycięstwie decydował ostatni strzał, Paula musiała uznać wyższość zawodniczki Śląska Wrocław Patrycji Kubisztal. Gratulujemy Patrycji świetnego finału a przede wszystkim perfekcyjnego, ostatniego strzału (10,9 max.), który dał jej zwycięstwo. Pauli dziękujemy wspaniałych zawodów, w których zdobyła 2 złote i srebrny medal.

PODSUMOWANIE

Niestety, niestety to już ostatni start Pauli Wrońskiej w zawodach rangi mistrzowskiej w młodzieżowych kategoriach wiekowych. Dlatego też pozwolę sobie na podsumowanie lat 2007-2014. Zacznę od mistrzostw Polski, niech liczby przemówią:

- 31 medali w tym 18 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: 1 złoty i 1 srebrny

Mistrzostwa Polski Juniorów: 7 złotych, 2 srebrne, 3 brązowe

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: 7 złotych, 1 srebrny

Mistrzostwa Polski Seniorów: 3 złote, 3 srebrne, 3 brązowe

W tym czasie Paula odniosła szereg sukcesów na arenach międzynarodowych. Początek miał miejsce w Osijeku podczas Mistrzostw Europy gdzie Paula wywalczyła srebrny medal indywidualnie i w drużynie. Potem przyszedł rok 2012 i największy sukces, marzenie wszystkich sportowców, uzyskanie kwalifikacji i udział w Igrzyskach Olimpijskich – Londyn 2012. Po Igrzyskach jeszcze złoty medal indywidualne i brązowy drużynowo podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Kazaniu, udział w Finale Pucharu Świata w Bangkoku, złoty i srebrny medal w Wojskowych Mistrzostwach Świata w Guangzhau i 2 brązowe medale drużynowo w Mistrzostwach Europy ponownie w Osijeku.

Dziękujemy Pauli za dotychczasowe sukcesy, które rozsławiły nasz klub i Lębork. Nie wahamy się stwierdzić, że Paula Wrońska jest najlepszą wizytówką Lęborka.

Życzymy Pauli dalszych sukcesów w startach seniorskich. Najbliższy start Pauli już w przyszłym tygodniu podczas Mistrzostw Polski Seniorów.

Szukaj w serwisie