Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża – Ustka 2014

W dniach 01-03 maja odbyły się w Ustce Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w strzelectwie sportowym. W tym roku w 26 konkurencjach rywalizowało 379 zawodników z Litwy, Białorusi, Szwecji i Polski. W gronie tym wystartowało 15 zawodników naszego klubu. Na szczególną uwagę zasługują juniorki młodsze: Julia Okuniewska (574 pkt.), Diana Malotka-Trzebiatowska (565 pkt.) i Magdalena Pełka (563 pkt.), które w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc opanowały całe podium. W tej samej konkurencji Anna Chomiczewska (561 pkt.) była 6, Sandra Mazurek (546 – 16), Jagoda Kuniewicz (545 – 17), Maja Chrzanowska (536 – 20) i Marta Aszyk (523 – 23). Jeszcze raz na podium, tym razem na jego trzecim stopniu, stanęła Julka Okuniewska, która w karabinie pneumatycznym zdobyła brązowy medal (403,9 pkt.). Pierwsze miejsce zajęła Klaudia Buczek – Społem Łódź (407,8 pkt.) a miejsce drugie Marta Mazany – Zawisza Bydgoszcz (405,1 pkt.). Na podium stanął również Stanisław Boniaszczuk, który w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc wynikiem 562 pkt. wystrzelał medal brązowy. Pierwszy był Olgierd Talarowski – Gwardia Zielona Góra (572 pkt.) a drugi Przemysław Ostaszewski – Tarcza Goleniów (564 pkt.).

Warto dodać, że zawody na strzelnicach 25 i 50 metrowych odbywały się w trudnych warunkach pogodowych. Niejako tradycyjnie już w Ustce strzelcom towarzyszyły mocne podmuchy wiatru wiejącego ze zmiennych kierunków. Dodatkową przeszkodą była niska temperatura, nie przekraczająca 10 stopni. Szczególnie utrudnione było rozegranie zawodów w konkurencjach karabin i pistolet sportowy. Tym większe uznanie dla naszych najmłodszych strzelców, którzy doskonale zaprezentowali się w tych własnie konkurencjach zdobywając kolejne medale.