Rozpoczynamy współzawodnictwo sportowe - I Runda Pucharu Polski - Wrocław

Po długiej przerwie rozpoczęliśmy współzawodnictwo sportowe. Pierwsze zmagania przed naszymi zawodnikami to I Runda Pucharu Polski, która odbyła się w dniach 23-26.07.2020 na obiekatch Śląska Wrocław.

W pierwszym dniu nasi zawodnicy rywalizowali w konkurencji karabinu pneumatycznego MIX. Zespół LIDERA-AMICUS (Maria Baranowski oraz Jakub Kozłowski) zajął 16 miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanęli Natali Kochańska (GWARDIA Zielona Góra)/Maciej Kowalewicz (GWARDIA Olsztyn), na drugim miejscu uplasował się ZAWISZA Bydgoszcz w składzie Aneta Stankiewicz/Rafał Łukaszyk, zaś brązowy medal wywalczyli Aleksandra Szutko/Michał Chojnowski (KALIBER Białystok).

Drugi dzień zmagań to niewątpliwie sukces Jakuba Kozłowskiego, który w kwalifikacjach karabinu trzech postaw zajął 6 miejsce, zaś w fianle Jakub zakończył rywalizację na 4 miejscu. Złoto wywalczył Kacper SADOWSKI (SOKÓŁ Zduńska Wola), srebro Sebastian POKOROWSKI (ZAWISZA Bydgoszcz), zaś brązowy medal wywalczył zawodnik PIASTA Bieruń Jakub PUKACZ. Warto dodać, że był to pierwszy start naszego zawodnika w finale karabinu trzech postaw na imprezie tej rangi.

O krok od finału znalazła się Paula Wrońska w konkurencji karabinu pneumatycznego. Paula w kwalifikacjach uzyskała 9 lokatę. Identyczne miejsce wywalczył Szymon Wielgomas w karabinie trzech postaw seniorów.

Sobotnie zmagania zakończyły się 8 miejscem Pauli Wrońskiej w finale karabinu trzech postaw. Zaś 9 miejsce wywalczył Jakub Kozłowski w karabinie pneumatycznym juniorów, Jakubowi zabrakło zaledwie 1,7 punkta do Wiktora Sajdaka (TKS LOK Tarnów) aby awansować do najlepszej ósemki. Bardzo wysoki wynik zanotowała Maria Baranowski w konkurencji karabinu trzech postaw.

"Wynik osiągnięty przez Marysię jest bardzo obiecujący i daje realne szanse na medale podczas wrześniowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych" - dodaje szkoleniowiec Robert Biczkowski.

Niedziela niewątpliwie należała do Pauli Wrońskiej, która zdobyła 3 miejsce w karabinie sportowym leżąc wynikiem 618,4 ptk. Złoto w tej konkurencji wywalczyła Katarzyna Komorowska (SPOŁEM Łódź) z wynikiem 618,7, zaś o 0,2 ptk lepsza od Pauli w tej konkurencji okazała się Jolanta Tabaka (TARCZA Goleniów). W tej samej konkrencji klub reprezentowała Magdalena Pełka, która ostatecznie zajęła 15 miejsce z wynikiem 609,8 ptk. W tej samej konkurencji tyle, że w juniorskiej kategorii wystartowała Marysia Baranowski, która rywalizację zakończyła na 14 miejscu z wynikiem 604,0 ptk. Tego samego dnia Jakub Kozłowski rywalizował w konkurencji karabinu pneumatycznego juniorów, w której to Jakub uplasował się na 13 pozycji z wynikiem  596,1 ptk.

We Wrocławiu klub reprezentowali: Maria Baranowski, Paula Wrońsk, Magdalena Pełka, Jakub Kozłowski oraz Szymon Wielgomas.