Finał XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Podsumowanie

Finał XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich to najważniejszy start dla młodych sportowców rocznika 2001/2002. W tym roku organizatorem imprezy jest województwo śląskie. Konkurencje strzeleckie rozgrywane były jednak na obiektach WKS Śląsk Wrocław. W Finale OOM z naszego klubu startowali: Alicja Rzepka, Maciej Bulman i Paweł Tokarz oraz Marysia Baranowski w Grand Prix Polski juniorów mlodszych.

Najlepiej zaprezentował się Paweł Tokarz, który w karabinie pneumatycznym zdobył brązowy medal (z wynikiem 503,8 pkt). W konkurencji tej zwyciężył Michał Piątek z bydgoskiego Zawiszy (509,5), drugi był Rafał Ratajczak z Gwardii Zielona Góra (507,8). Medaliści otrzymali również 2 Kółko Olimpijskie nadawane przez Polski Komitet Olimpijski. W drugiej swojej konkurencji, karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw Paweł zajął miejsce 12 z wynikiem 818 pkt.

Rezultaty pozostałych zawodników Lidera-Amicus:
  • Alicja Rzepka - 23 miejsce w pistolecie pneumatycznym (437 pkt.), 27 miejsce w pistolecie portowym (481 pkt.)
  • Maciej Bulman - 40 miejsce w pistolecie pneumatycznym (431 pkt)
Bardzo udany start odnotowała nasza para Maria Baranowski i Paweł Tokarz w MIX-ie w karabinie pneumatycznym zajmując czwarte miejsce z wynikiem 802,6 pkt. W klasyfikacji indywidualnej Marysia  uplasowała się na 3 miejscu (404,2 pkt. - nowy rekord życiowy) a Paweł na 14 (398,4 pkt.).

Podczas FOOM rozgrywane było Grand Prix Polski dla konkurencji nieolimpijskich, w którym 3 miejsce w karabinie sportowym 60L z wynikiem 603,7 pkt. zajął Paweł Tokarz a Maciej Bulman w pistolecie dowolnym był 10.