Siedem medali młodzików Lidera - Amicus Lębork w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików

W niedzielę 17 września zakończyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym. Na strzelnicy bydgoskiego Zawiszy wystartowało ponad 100 zawodników w najmłodszej kategorii wiekowej z 4 województw - pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko - pomorskie i warmińsko - mazurskie. Klub Lider - Amicus reprezentowało pięć zawodniczek i dwóch zawodników w konkurencjach pistoletowych i karabinowych.

W Bydgoszczy wychowankowie trenerów Roberta Biczkowskiego i Marcina Fidali zdobyli 7 medali.

Siedem medali w międzywojewódzkiej rywalizacji

Wychowankowie trenerów Roberta Biczkowskiego i Marcina Fidali zdobyli łącznie 7 medali. Wysoką formę zaprezentował Jan Raczkowski, który zdobył srebrne medale w pistolecie sportowym 30+30 i w pistolecie szybkostrzelnym. Brązowy medal dołożył z Mają Guziałowską - Gąską w pistolecie pneumatycznym MIX.

Trzy brązowe medale - w karabinie pneumatycznym, karabinie sportowym 3x20 i 40L - wywalczyła Aleksandra Stolc.

Nadia Szauła zdobyła srebrny medal w karabinie sportowym 40L.

W klasyfikacji drużynowej klub strzelecki LOK Lider - Amicus zajął drugie miejsce, przed Tarczą Goleniów. Zwyciężył bydgoski Zawisza.

Pierwsze kółka olimpijskie

Medaliści konkurencji olimpijskich - Aleksandra StolcMaja Guziałowska - GąskaJan Raczkowski - otrzymali nadawane przez Polski Komitet Olimpijski "Pierwsze Kółka Olimpijskie”.

Trzy mistrzowskie imprezy

W tym roku wychowanków trenerów Roberta Biczkowskiego i Marcina Fidali czekają jeszcze trzy starty rangi mistrzowskiej. Już w tym tygodniu, również na obiektach bydgoskiego Zawiszy, do rywalizacji przystąpią juniorzy. Lęborski klub reprezentować będzie dwóch zawodników i trzy zawodniczki w konkurencjach karabinowych.

Na początku października odbędą się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Młodzików oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.