Dominacja Złotej Oli na Mistrzostwach Strefowych

W dniach 27-29.07.2020 na obiektach Zawiszy Bydgoszcz odbyły się Mistrzostwa Strefowe. Ogromny sukces na tych zawodach odniosła Aleksandra Filipowicz, która wyjechała z Bydgoszczy z kompletem złotych medali. Ola tryumfowała w karabinie sportowym leżąc 40 strzałów, karabinie sportowym 3x20 oraz karabinie pneumatycznym 40 strzałów.

Mamy zarówno złotą Olę jak i srebrnego Jakuba. Jakub Kozłowski zajął trzykrotnie podium na drugim miejscu. O drugim miejscu w karabinie sportowych trzech postaw zadecydowała liczba wewnętrzych dzięsiątek, gdyż zarówno Jakub jak i zawodnik Zawiszy Bydgoszcz Kajetan Krzyśka zdobyli tą samą liczbę punktów. Jakubowi zabrakło zaledwie dwóch wewnętrznych dziesiątek.

Podwójną medalistką została również Maria Baranowski, która rywalizację w karabinie sportowym trzech postaw oraz karabinie sportowym 60 strzałów leżąc zakończyła na drugim miejscu.

Mistrzostwa Strefowe to rywalizacja młodziczek, młodzików, juniorek młodszych oraz juniorów młodszych we wszytskich konkurencjach. Dla juniorek młodszych oraz juniorów młodszych jest to eliminacja do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się na obiektach Śląska Wrocław.