ZŁOTO OLI FILIPOWICZ PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH

Znakomite wieści płyną z obiektów bydgoskiego Zawiszy, reprezentanci naszego klubu także sięgnęli po medale, tym razem w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w konkurencjach, które nie wchodzą w program Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jednocześnie odbyły się zawody o "Złoty Muszkiet" i "Złotą Krócicę, które były eliminacją do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W mistrzostwach Polski znakomicie spisała się Aleksandra Filipowicz, która z wynikiem 618,4 pkt. wywalczyła złoty medal w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc, poprawiając przy tym rekord życiowy. Drugie miejsce zajęła Weronika Piasecka z Zawiszy Bydgoszcz (608,1 pkt.) a trzecie Agata Mońko, reprezentująca Kaliber Białystok (607,3 pkt.).

- Podczas zawodów w Bydgoszczy Ola potwierdziła wysoką formę, którą sygnalizowała już na początku sezonu. Jej złoty medal jest 109 medalem zdobytym przez zawodników naszego klubu w mistrzostwach Polski. Dobra passa trwa nieprzerwanie od 2002 roku, kiedy to Ada Bistram i Bartek Niedbałka zdobyli jednego dnia pierwsze medale MP dla naszego klubu - podkreśla trener Robert Biczkowski.

W tej samej konkurencji wśród juniorów młodszych Patryk Erni zajął z wynikiem 577,1 pkt. 12 miejsce. W zawodach o "Złoty Muszkiet" i "Złotą Krócicę" Aleksandra Filipowicz zwyciężyła w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw (558 pkt.). Drugie miejsce zajęła Agata Mońko (552 pkt., Kaliber Białystok) a trzecie Amelia Błażejczak (550 pkt., Gwardia Zielona Góra).

W karabinie pneumatycznym Filipowicz zajęła 22 miejsce (493,8 pkt.).

Pozostałe miejsca zawodników KS LOK Lider - Amicus:
- Patryk Erni - 17 miejsce w karabinie pneumatycznym i 17 w karabinie sportowym trzy postawy
- Karolina Dąbrowska - 27 miejsce w pistolecie pneumatycznym (398 pkt.)