Wielki sukces Adrianny Pakieły - OOM

Wielki sukces Adrianny Pakieły w finale XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Cztery zawodniczki reprezentowały KS LOK Lider - Amicus Lębork w zakończonym w Starachowicach finale XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sporcie strzeleckim. Pierwsze miejsce i tytuł mistrzyni Polski juniorek młodszych w pistolecie pneumatycznym zdobyła Adrianna Pakieła. Zuzanna Neumueller, Karolina Dąbrowska i Wiktoria Rychert zajmowały miejsca tuż za podium lub w czołowej dziesiątce i dzięki temu Lider - Amicus zajął 7 miejsce w klasyfikacji klubowej. Szkoleniem zawodniczek zajmują się trenerzy Robert Biczkowski i Marcin Fidala.

W Starachowicach zakończył się finał XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sporcie strzeleckim. KS LOK Lider - Amicus Lębork reprezentowany był przez cztery zawodniczki. Największy sukces osiągnęła Adrianna Pakieła, która z wynikiem 459 punktów zajęła 1 miejsce i tym samym wywalczyła tytuł mistrzyni Polski juniorek młodszych w pistolecie pneumatycznym. W pistolecie sportowym z wynikiem 515 pkt. wychowanka trenerów Roberta Biczkowskiego i Marcina Fidali zajęła 12 miejsce.

- Zawody były dobrze zorganizowane, a atmosfera pozytywna. Stres jak zawsze na zawodach tej rangi był duży, ale udało mi się go pokonać - podsumowała Adrianna Pakieła.

- Po medalu Bartka Niedbałki w 2002 roku medal Ady jest drugim medalem zdobytym w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencjach pistoletowych - podkreśla trener Robert Biczkowski.

Dwukrotnie tuż za podium zawody ukończyła Zuzanna Neumueller. Zajęła 4 miejsce w pistolecie pneumatycznym (455 pkt.) oraz 4 miejsce w pistolecie sportowym (529 pkt.).

Karolina Dąbrowska zajęła 5 miejsce w pistolecie pneumatycznym (452 pkt.) oraz 29 miejsce w pistolecie sportowy (467 pkt.)

Wiktoria Rychert zajęła 6 miejsce w pistolecie pneumatycznym (451 pkt.) oraz 10 miejsce w pistolecie sportowym (517 pkt.).

W klasyfikacji klubowej KS LOK Lider - Amicus z dorobkiem 38 punktów zajął 7 miejsce. Jak podkreśla trener Robert Biczkowski, to pod wieloma względami był wyjątkowy dla jego klubu finał OOM.

- Po raz pierwszy od 1997 roku nie mieliśmy reprezentanta w konkurencjach karabinowych. Po raz pierwszy mieliśmy reprezentantów w jednej kategorii - pistolecie juniorek młodszych.