Puchar Zimy - Podsumowanie ferii zimowych

 W ostanią sobotę ferii zimowych mieliśmy przyjemność gościć nasze najmłodsze zawodniczki, strzelające z karabinów wraz z ich rodzicami na zawodach podsumowujących codzienne treningi odbywające się podczas przerwy zimowej. 

Rywalizacja była prowadzona w formule "meczowej" systemem każda z każdą. Codziennie, według ustalonego planu, obywały się mecze składające się z 20-stu dwustrzałowych serii ocenianych. Po każdej dwustrzałowej serii zwycięzca otrzymywał jeden punkt. 

Julita Jankowska, jako zwyciężczyni pierwszego etapu zapewniła sobie bezpośredni udział w fazie finałowej, zaś jej koleżanki: Amelia Wiloch, Julia Dąbrowska, Nadia Szauła oraz Ola Stolc musiały rywalizować w półfinale, z którego dwie najlepsze zawodniczki awansowały do trzyosobowego finału. 

W dziesięciostrzałowym finale najlepiej spisała się Amelia Wiloch, która została zwyciężczynią Pucharu Zimy, na drugim miejscu znalazła się Julita Jankowska, zaś brąz wywalczyła Nadia Szauła. Miejsce czwarte zdobyła Ola Stolc, a piąte Julia Dąbrowska. 

Pomiędzy półfinałem a finałem odbyła się bardzo wyrównana rywalizacja rodziców pod okiem ich córek. Najlepszy okazał się tata Julii Dąbrowskiej z wynikiem 86 pkt. 

Szukaj w serwisie