Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym - Wrocław

Złoty medal, w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw, zdobyła Paula Wrońska w zakończonych we Wrocławiu Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn. Zawodniczka naszego klubu nie mogła sobie lepiej wymarzyć powrotu do strzelectwa po urodzeniu w kwietniu córeczki Wiktorii.

Eliminacje Paula zakończyła na czwartym miejscu z wynikiem 1154 pkt. Popis swoich umiejętności dała jednak w finale uzyskując 460,1 pkt. co jest wynikiem lepszy od rekordu Polski o 6 pkt. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Szutko (obrończyni tytułu z roku 2017) - Kaliber Białystok 453,7 pkt a trzecie Aneta Stankiewicz z bydgoskiego Zawiszy 443,6 pkt.

W tej konkurencji bardzo dobrze spisała się druga nasza zawodniczka Julia Okuniewska, która z wynikiem 1132 pkt zajęła 15 miejsce. Startowało 45 zawodniczek.

Drugi medal w trzech postawach, tym razem srebrny, dla Lidera-Amicus zdobył Szymon Wielgomas (partner życiowy Pauli Wrońskiej, który od listopada ubiegłego roku reprezentuje nasz klub). Do finału Szymon awansował z trzeciego miejsca uzyskując 1158 pkt. Bardzo dobre strzelanie w finale (444,5 pkt) pozwoliło mu awansować na drugie miejsce. Pierwsze miejsce zdobył Tomasz Bartnik - Legia Warszawa (457,5 pkt) a trzecie Marcin Majka - Tarcza Goleniów (436,0 pkt).

W konkurencji tej startowało jeszcze dwóch zawodników Lidera-Amicus: Stanisław Boniaszczuk z wynikiem 1105 pkt zajął miejsce 26 a Paweł Tokarz 35 (1091 pkt)

Drużynowo lęborczanie zajęli 5 miejsce z wynikiem 3354 pkt.