Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża - Ustka 2015

W dniach 01-03 maja odbyły się w Ustce Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w strzelectwie sportowym. W 26 konkurencjach rywalizowali zawodnicy z Litwy, Białorusi i Polski. W gronie tym wystartowało 12 zawodników naszego klubu. Na szczególną uwagę zasługują występy juniorów młodszych: Julii Okuniewskiej i Stanisława Boniaszczuka, którzy dwukrotnie stawali na najwyższym podium. Julka zwyciężyła w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc (602,5 pkt.) i w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw (545 pkt.). Podobnie swoje konkurencje wygrał Staszek, w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc (592,9 pkt.) i w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw (546 pkt.). W karabinie sportowym 60 L trzecie miejsce zajął również zawodnik naszego klubu Robert Michalski z wynikiem 591,6 pkt.

Pozostałe wyniki zawodników Lidera-Amicus:

Konrad Marciniak – 4 miejsce w pistolecie dowolnym i 5 w pistolecie pneumatycznym juniorów

Anna Chomiczewska – 4 miejsce w karabinie sportowym 60L juniorek

Szymon Podolak – 5 miejsce w karabinie sportowym 60L juniorów młodszych

Przemysław Reszka – 8 miejsce w karabinie sportowym 60L juniorów młodszych

Aleksander Mazurek – 5 miejsce w karabinie pneumatycznym juniorów

Kamila Bulman - 9 miejsce w karabinie pneumatycznym i 19 karabinie sportowym juniorek młodszych

Maja Chrzanowska – 10 miejsce w karabinie pneumatycznym i karabinie sportowym juniorek młodszych

Sandra Mazurek – 14 miejsce w karabinie pneumatycznym juniorek

Marcin Fidala – 12 miejsce w pistolecie pneumatycznym seniorów

Start w Ustce był ostatnim sprawdzianem juniorów młodszych przed eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Eliminacje odbędą się w Bydgoszczy (15-17.05) oraz we Wrocławiu (29-31.05). Po wyeliminowaniu występujących jeszcze błędów cała czternastka zawodników ubiegająca się o start w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystartuje w lipcu w Zielonej Górze.