Finał Pucharu Polski

W minioną niedzielę w Ustce zakończył się Finał Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. Do Finału awans uzyskało czterech zawodników z naszego klubu, którzy pomyślnie przeszli eliminacje podczas rund we Wrocławiu, Zielonej Górze i Bydgoszczy. Klub w kategorii juniorów reprezentowali: Kamila Bulman, Maja Chrzanowska, Julia Okuniewska i Stanisław Boniaszczuk.

Najlepiej w Ustce zaprezentowały się juniorki w strzelaniu z karabinu sportowego 60 strzałów leżąc gdzie Maja Chrzanowska zdobyła złoty medal a Kamila Bulman srebrny. Obydwie zawodniczki uzyskały ten sam wynik 611,5 pkt a o kolejności miejsc decydowała lepsza ostatnia seria. Trzecie miejsce w tej konkurencji zdobyła Magdalena Akimowicz z Kalibra Białystok (610,4).

Drugi srebrny medal dla Lidera-Amicus zdobył Stanisław Boniaszczuk w karabinie dowolnym uzyskując w eliminacjach 610,5 pkt. a w finale 241,7 pkt. (nowy rekord życiowy) Złoty medal w tej konkurencji zdobył Paweł Porwisiak (Kaliber Białystok – 242,1 pkt) a brązowy Szymon Słowik (Agat Złotoryja – 220,1 pkt.).

Pozostałe wyniki zawodników Lidera-Amicus:

- Stanisław Boniaszczuk – karabin pneumatyczny Kpn-60 – 4 miejsce
- Julia Okuniewska – karabin pneumatyczny Kpn-40 – 4 miejsce
- Kamila Bulman – karabin sportowy Ksp3x20 – 6 miejsce
– karabin pneumatyczny Kpn-40 – 17 miejsce
- Maja Chrzanowska – karabin pneumatyczny Kpn-40 – 20 miejsce

W klasyfikacji klubowej w konkurencjach karabinowych Lider-Amicus zajął 4 miejsce. Zwyciężył Zawisza Bydgoszcz przed Kalibrem Białystok i Legią Warszawa.