Archiwum 2014-2019

Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Strzelectwie Sportowym - Wrocław
 Złoty medal i tytuł Mistrzyń Polski w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc zdobyły nasze zawodniczki w zakończonych w niedzielę we Wrocławiu Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn.
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Złoty Muszkiet i Złota Krócica - Wrocław
 We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w strzelectwie sportowym w konkurencjach nieolimpijskich. Klub nasz w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc reprezentowali: Jakub Kozłowski i Paweł Tokarz. Rewelacyjne spisał się Jakub Kozłowski, który zdobył złoty medal z wynikiem 605,8 pkt. Drugie miejsce zajął Kajetan Krzyśka – Zawisza Bydgoszcz (603,1 pkt) a trzecie Maciej Ogórek – Śląsk Wrocław (600,2 pkt).
Puchar Prezesa PZSS
 Bardzo udanie wystartowali nasi zawodnicy w Pucharze Prezesa PZSS. Paweł Tokarz i Jakub Kozłowski startem w Zielonej Górze zapewnili sobie udział w lipcowym Finale XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
II Puchar Bydgoszczy
 Ponad 100 młodzików i juniorów młodszych rywalizowało w II Pucharze Bydgoszczy. Klub nasz reprezentowało 4 zawodników w konkurencjach karabinowych. 
Międzynarodowe zawody strzeleckie "Zaślubiny z morzem"
 W sobotę zakończyły się w Pucku zawody klasyfikacyjne zorganizowane z okazji 99 rocznicy Zaślubin z Morzem. W Pucku wystartowała 12 osobowa reprezentacja naszego klubu. 
Finał Pucharu Polski - Zielona Góra
Bardzo udany start w zakończonym w Zielonej Górze Finale Pucharu Polski odnotował Szymon Wielgomas, który dwukrotnie stawał na podium. Zawodnik naszego klubu zwyciężył w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc uzyskując wynik 623,0 pkt. Drugi w tej konkurencji był Bartosz Jasiecki – Zawisza Bydgoszcz (622,2 pkt.) a trzeci Andrzej Burda – Alu-Pro Opole (621,9 pkt.)
Mistrzostwa Polski Juniorów - Ustka
Po seniorach i juniorach młodszych, do rywalizacji o medale mistrzostw Polski przystąpili juniorzy. W zakończonych w Ustce mistrzostwach zawodnicy naszego klubu sięgnęli po trzy medale. Indywidualnie Magdalena Pełka zajęła III miejsce w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc z wynikiem 606,1 pkt. Zwyciężyła Anna Chmielewska z Piasta Bieruń (608,1 pkt) przed tegoroczną, brązową medalistką mistrzostw Świata w tej konkurencji Aleksandrą Szutko z Kaliber Białystok (606,9).
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Bydgoszcz dzień II
W drugim dniu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików ponownie na podium stanęło dwoje naszych zawodników, srebrne medale zdobywali Marysia Baranowski i Kuba Kozłowski.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Bydgoszcz
W dniu dzisiejszym na obiektach bydgoskiego Zawiszy rozpoczęły się Międzywojewódzki Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym. Do rywalizacji przystąpiło blisko 100 zawodników z województw: kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.
Zgrupowanie szkoleniowe w Ustce
Wczoraj zakończyliśmy treningi specjalistyczne naszych zawodników podczas zgrupowania szkoleniowego kadry wojewódzkiej młodzików i juniorów oraz kadry narodowej juniorów, które odbywa się w Ustce. Ostatnie dwa dni zgrupowania to warsztaty z psychologiem sportowym Panią Joanną Budzis z STREAMLINE Leadership Academi.
III Puchar Farm |Frites Poland SA w strzelectwie sportowym
W minionym tygodniu gościliśmy na swoich obiektach najlepszych młodzików z Gdańska, Gdyni i Słupska, którzy wzięli udział w III Pucharze Farm Frites Poland S.A. w strzelectwie sportowym. Zawody były ukoronowaniem zgrupowania szkoleniowego kadry wojewódzkiej młodzików, które odbyło się w drugiej połowie sierpnia w Ustce. 
Finał XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Podsumowanie
Finał XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich to najważniejszy start dla młodych sportowców rocznika 2001/2002. W tym roku organizatorem imprezy jest województwo śląskie. Konkurencje strzeleckie rozgrywane były jednak na obiektach WKS Śląsk Wrocław. W Finale OOM z naszego klubu startowali: Alicja Rzepka, Maciej Bulman i Paweł Tokarz oraz Marysia Baranowski w Grand Prix Polski juniorów mlodszych.
Finał XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Marysia Baranowski i Paweł Tokarz z wynikiem 402,6 pkt. zajęli 4 miejsce w karabinie pneumatycznym MIX - Grand Prix Polski. I miejsce Śląsk Wrocław - 808,7 pkt, II m. Zawisza Bydgoszcz - 807,2 pkt, III m. Legia Warszawa - 802,8 pkt
Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym - Wrocław
Złoty medal, w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw, zdobyła Paula Wrońska w zakończonych we Wrocławiu Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn. Zawodniczka naszego klubu nie mogła sobie lepiej wymarzyć powrotu do strzelectwa po urodzeniu w kwietniu córeczki Wiktorii.
III Runda Pucharu Polski
Udany start odnotowali zawodnicy naszego klubu podczas zakończonej w Ustce III rundzie Pucharu Polski. Złoty medal zdobył Stanisław Boniaszczuk w karabinie dowolnym juniorów strzelanie z trzech postaw. Stach do finału awansował z ósmego miejsca (1094 pkt), w finale okazał się najlepszy uzyskując wynik 435,3 pkt. 
Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża - Ustka 2018
W dniach 28.04-01.05 odbyły się w Ustce Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w strzelectwie sportowym. W 26 konkurencjach rywalizowali zawodnicy z Litwy, Białorusi, Szwecji i Polski. W gronie tym wystartowało 10 zawodników klubu strzeleckiego LOK „Lider-Amicus” Lębork.
Wspaniałe nowiny
 Para naszych zawodników, Paula Wrońska i Szymon Wielgomas, zostali szczęśliwymi rodzicami. W dniu wczorajszym na Świat przyszła ich córeczka Wiktoria (waga 3710 g. wzrost 52 cm).
Rodzicom życzymy samych radosnych dni a córeczce zdrówka.
I Runda Pucharu Polski
Udany występ zanotował Szymon Wielgomas podczas zakończonej we Wrocławiu I rundzie Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. 
Szkolne Zawody Strzeleckie
 Ubiegły tydzień obfitował w szkolne zawody strzeleckie.  
ogólnopolskie zawody strzeleckie "zlot orlików"
Udany występ odnotowali na swoim koncie najmłodsi strzelcy naszego klubu podczas jedenastej edycji ogólnopolskich zawodów strzeleckich „Zlot Orlików”, które zakończyły się w niedzielą w Siedlcach. 
Powiatowa Gala Sportu
 W ubiegłą sobotę w Cewicach odbyła się Powiatowa Gala Sportu, na której wyróżnienia Starosty Lęborskiego oraz Laury Powiatu Lęborskiego otrzymali najlepsi sportowcy ubiegłego roku naszego powiatu. Gala zakończyła się dużym sukcesem naszych zawodników, którzy sześciokrotnie odbierali główną nagrodę czyli Sportowy Laur Powiaty Lęborskiego 2017.
Zawody Klasyfikacyjne w Pucku i Złotoryi
Jak co roku Puck gościł strzelców na zawodach z okazji rocznicy Zaślubin z Morzem. W tym roku klub nasz reprezentowało 11 zawodników w strzelaniach pneumatycznych w konkurencjach pistoletowych i karabinowych. Zawody w Pucku, oraz rozgrywane w tym samym czasie zawody w Złotoryi były pierwszymi po wprowadzeniu nowych przepisów, które zwiększyły ilość oddawanych strzałów w konkurencjach kobiecych oraz młodzików i juniorów młodszych.
Zgrupowanie szkoleniowe w Kołobrzegu
Na zgrupowaniu szkoleniowym w Kołobrzegu przebywają zawodnicy naszego klubu, którzy zostali powołani do kadry wojewódzkiej młodzików i juniorów młodszych oraz kadry narodowej juniorów. 
OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO
Tradycyjnie zawodami w Kołobrzegu zakończyli starty w tym roku zawodnicy naszego klubu. W przeprowadzonych w minioną sobotę otwartych mistrzostwach województwa zachodniopomorskiego udział wzięło 11 naszych strzelców z czego 8 wróciło z medalami.
Zawody Strzeleckie "Baltic Cup 2007" - Podsumowanie
W minioną niedzielę 5 listopada zakończyły się w Łebie szóste międzynarodowe zawody w strzelaniach pneumatycznych „BALTIC CUP 2017”. W tym roku w Łebie wystartowało 393 zawodników z Litwy, Łotwy, Rosji, Szwecji, Ukrainy reprezentacja Polski seniorów i juniorów oraz zawodnicy z 35 polskich klubów. Wśród startujących zawodników nie zabrakło uczestników Igrzysk Olimpijskich, medalistów mistrzostw Świata, Europy. 
Kolejny medal Tokarza
W drugim dniu zawodów ponownie na podium stanął Paweł Tokarz. Tym razem nasz zawodnik zajął trzecie miejsce w karabinie sportowym 40 strzałów leżąc uzyskując 378 pkt.
Srebro Pawła Tokarza
 W pierwszym dniu Mistrzostw Polski Młodzików, które rozpoczęły się w Zielonej Górze, Paweł Tokarz zdobył srebrny medal w strzelaniu z karabinu pneumatycznego młodzików uzyskując 292,7 pkt. Zwyciężył Maksym Józefowicz z ZKS Warszawa (295,3 pkt), natomiast medal brązowy zdobył Sebastian Wojdziak ze Słupskiego Gryfa 290,3 pkt
Finał Pucharu Polski
W minioną niedzielę w Ustce zakończył się Finał Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. Do Finału awans uzyskało czterech zawodników z naszego klubu, którzy pomyślnie przeszli eliminacje podczas rund we Wrocławiu, Zielonej Górze i Bydgoszczy. Klub w kategorii juniorów reprezentowali: Kamila Bulman, Maja Chrzanowska, Julia Okuniewska i Stanisław Boniaszczuk.
Dwa złota Pawła Tokarza
Udany występ odnotowali na swoim koncie najmłodsi strzelcy naszego klubu podczas zakończonych w Ustce Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. 
Puchar Farm Frites
 W niedzielę zakończyła się druga edycja zawodów strzeleckich o Puchar Farm Frites Poland S.A. w strzelectwie sportowym. W zawodach udział wzięło ponad trzydziestu młodzików z Gdyni, Kartuz, Słupska i Lęborka, którzy w czwartek zakończyli zgrupowanie kadry wojewódzkiej młodzików w Ustce.
Zgrupowanie szkoleniowe młodzików - Ustka
 W dniu dzisiejszym zakończyło się w Ustce zgrupowanie szkoleniowe naszych młodzików.
Zgrupowanie kadry - Giżycko
Od środy - 2go sierpnia, troje zawodników Lidera-Amicisa Lębork przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej juniorów w Centralnym Ośrodku Sportowym w Gizycku.  Powołania na zgrupowanie dostali Julia Okuniewska, Kamila Bulman i Stanisław Boniaszczuk. 
Srebrny medal na Mistrzostwach Europy w Baku
Na Mistrzostwach Europy w Baku drużyna kobiet w składzie  S.Bogacka, K.Kowalczyk i P.Wrońska zdobyła srebrny medal w konkurencji trzech postaw w strzelaniu na 300 m.
Mistrzostwa Polski Juniorów - Podsumowanie
W niedzielę we Wrocławiu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie sportowym. Bardzo udany start w mistrzostwach odnotowali zawodnicy Lidera-Amicus Lębork.   Już w pierwszym dniu rywalizacji doskonale wypadł Stanisław Boniaszczuk, który w karabinie pneumatycznym wywalczył srebrny medal i tytuł v-ce mistrza Polski. Do finału lęborczanin awansował z szóstego miejsca z wynikiem 607,9 pkt. Jednak bardzo udane strzelanie w finale pozwoliło mu sięgnąć po srebrny medal.
Mistrzostwa Polski Juniorów - Wrocław
W dniu wczorajszym rozpoczęły się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie sportowym. Nasz klub reprezentują: Kamila Bulman, Maja Chrzanowska, Julia Okuniewska, Magdalena Pełka, Stanisław Boniaszczuk, Robert Michalski, Szymon Podolak, Przemysław Reszka w konkurencjach karabinowych oraz w pistolecie Anna Lejk.
Medalowy występ Pauli Wrońskiej w szwajcarskim Thun
 Podczas rozgrywanego w Szwajcarii Pucharu Europy w strzelaniu na 300 m drużyna w składzie Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław, Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) i Paula Wrońska  zajęła 2 miejsce w konkurencji 3x20; 300 m.  Reprezentacja Polski uległa tylko zespołowi gospodarzy, ale dziewczyny uzyskały 1726 pkt - ustanawiając tym samym nowy rekord kraju.
Srebrna Paula
 Podczas zakończonych we Wrocławiu Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn Paula Wrońska zdobyła srebrny medal w strzelaniu z karabinu pneumatycznego. Do finału Paula weszła z piątego miejsca, jednak bardzo dobre strzelanie finałowe pozwolił na zdobycie tytułu v-ce mistrzyni Polski.
Wspaniałe wieści z Mistrzostw Polski Seniorów z Wrocławia
Wczoraj, w pierwszym dniu Mistrzostw Polski Seniorów drużyna Lidera-Amicusa występująca w składzie Paula Wrońska, Kamila Bulman i Julia Okuniewska wystrzelała brązowy medal w konkurencji Ksp 3x20 uzyskując wynik1705 pkt.
II RUNDA PUCHARU POLSKI
Na strzelnicy Zawiszy w Bygdoszczy dniach 19-21.05.2017 odbywała się II Runda Pucharu Polski. Zawodnicy Lidera-Amicusa zaprezentowali wysoką formę i dwukrotnie stawali na podium zawodów. Na medalowych pozycjach swoje starty kończyli Kamila Bulman i Stanisław Boniaszczuk.  Oprócz niech w zawodach wystartowali Anna Lejk i Julia Okuniewska.
IV Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Strzelectwie Sportowym
W minioną Sobotę zakończyły się w Lęborku IV Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Strzelectwie Sportowym. Do rywalizacji w strzelaniach z karabinu i pistoletu pneumatycznego przystąpili studenci z województwa pomorskiego, zachodnio-pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.  
Rekord Polski Pauli Wrońskiej!
 Na odbywającym się w Danii Pucharze Europy w strzelaniu na 300 m zawodniczka Lidera-Amicusa Lębork Paula Wrońska ustanowiła nowy Rekord Polski w konkurencji 60 strzałów leżąc. Od dzisiaj nowy RP wynosi 596 pkt.
Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża
We wtorek w Ustce zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w strzelectwie sportowym. W rywalizacji udział wzięło blisko 200 zawodników z Białorusi, Litwy, Łotwy, Rosji, Szwecji i Polski.  Klub nasz reprezentowali: Stanisław Boniaszczuk, Kamila Bulman, Maja Chrzanowska, Magdalena Pełka, Jakub Kozłowski w konkurencjach karabinowych oraz Anna Lejk, Alicja Rzepka i Maciej Bulman w konkurencjach pistoletowych.
I runda Pucharu Polski
Udany występ zanotowała Maja Chrzanowska podczas zakończonej we Wrocławiu w I rundzie Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. Zawodniczka naszego klubu uzyskując wynik 613,3 pkt. zwyciężyła w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc juniorek.
IV OTWARTE AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POMORZA
 Po raz IV zapraszamy wszystkich studentów oraz pracowników akademickich na Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza w strzelaniach pneumatycznych. Będzie możliwość rywalizacji w konkurencjach pistoletu pneumatycznego kobiet i mężczyzn oraz w karabinie pneumatycznym kobiet i mężczyzn
Zawody Międzynarodowe - Grand Prix Wrocławia
We Wrocławiu zakończyły się międzynarodowe zawody strzeleckie o Grand Prix tego miasta. W gronie startujących znalazło się dwoje zawodników Lidera-Amicusa Lębork.
Ogólnopolska Gimnazjada Strzelecka
W minionym tygodniu zakończyła się w Kołobrzegu X Ogólnopolska Gimnazjada Strzelecka. Do rywalizacji przystąpiło 95 uczniów w strzelaniach z karabinu i pistoletu pneumatycznego.
Konsultacje szkoleniowe - Gdynia
Na strzelnicy WKS Flota Gdynia trwają konsultacje szkoleniowe dla zawodników z klubów województwa pomorskiego. Biorą w nich udział również strzelcy Lidera-Amicusa.
Zawody kwalifikacyjne "Zaślubiny z Morzem"
W sobotę zakończyły się w Pucku zawody klasyfikacyjne zorganizowane z okazji rocznicy Zaślubin z Morzem. W Pucku wystartowała 8 osobowa reprezentacja naszego klubu.
POLONIA CUP 2016 – PODSUMOWANIE
Drugi dzień zawodów decydował o końcowej klasyfikacji oraz o awansie do Super Finału.   Bardzo dobry start tego dnia zanotowała Anna Lejk, która ustanawiając swój rekord życiowy  367 pkt awansowała na 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.
Międzynarodowe zawody „POLONIA CUP - 2017” w Wilnie
 Po pierwszym dniu strzelań w karabinie pneumatycznym juniorek młodszych Kamila Bulman z wynikiem 403,9 pkt. zajmuje 3 miejsce podobnie jak Paweł Tokarz w młodzikach (394,8 pkt.).
Nasz zawodnik doceniony
Paweł Tokarz zawodnik Klubu Strzeleckiego LOK Lider Amicus w Lęborku, otrzymał za wybitne osiągnięcia sportowe oraz za promowanie gminy Wicko podczas turniejów rangi ogólnopolskiej nagrodę dla najlepszego sportowca. Wyróżnienie wręczył Dariusz Waleśkiewicz Wójt Gminy Wicko. 
IX Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w strzelaniach pneumatycznych.
Tradycyjnie zawodami w Kołobrzegu zakończyli starty w tym roku zawodnicy naszego klubu.   W przeprowadzonych w minioną sobotę otwartych mistrzostwach województwa zachodnio-pomorskiego udział wzięło 11 naszych strzelców z czego 8 wróciło z medalami.
Zdjęcia z Baltic Cup na stronie naszego partnera
 Na stronie naszego partnera - firmy WIFOT można obejrzeć galerie oraz zamówić odbitki ze zdjęć z zawodów Baltic Cup 2016.  
Zawody strzeleckie „Baltic Cup 2016” w Łebie - podsumowanie
W minioną niedzielę zakończyły się w Łebie piąte międzynarodowe zawody w strzelaniach pneumatycznych „BALTIC CUP 2016”. W tym roku w Łebie wystartowało blisko 370 zawodników  z Litwy, Łotwy, Rosji, Szwecji, reprezentacja Polski seniorów i juniorów oraz zawodnicy z 36 z polskich klubów. Wśród startujących zawodników nie zabrakło uczestników Igrzysk Olimpijskich,  medalistów mistrzostw Świata, Europy.   Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana  Włodzimierza G. Gałeckiego 
Baltic Cup 2016 - piszą o nas
Na stronie Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego  http://www.pzss.org.pl pojawiła się wzmianka o zawodach klasyfikacyjnych Baltic Cup 2016. 
Baltic Cup 2016 - ostateczny plan strzelań
 W związku z prośbami klubów, dotyczącymi konfliktów broni (zawodnicy strzelają z jednego karabinu)  oraz małymi błędami w zgłoszeniach - zostały dokonane niewielkie korekty w harmonogramach strzelań. 
Baltic Cup 2016 - wiadomości organizacyjne
Poniżej zamieszczamy wiadomości organizacyjne: 1. Program Zawodów Baltic Cup 2016 2. Przydział hoteli dla poszczególnych ekip 3. Plany strzelań na piątek, sobotę i niedzielę 
Dobry występ w zawodach o Puchar Elbląga
W dniach 24-16.10.2016 strzelcy naszego klubu brali udział w I Zawodach o Puchar Elbląga. Warunki techniczne na przygotowanej przez organizatorów strzelnicy sprzyjały uzyskiwaniu dobrych rezultatów. 
Brąz Pawła Tokarza
Bardzo udanie rozpoczęli start w Mistrzostwach Polski Młodzików strzelcy naszego klubu. W trwających od piątku w Zielonej Górze zawodach udział bierze trójka naszych zawodników.
Dwa starty naszych strzelców w Bydgoszczy i w Ustce
Udany występ odnotowali na swoim koncie najmłodsi strzelcy naszego klubu podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w minionym tygodniu w Bydgoszczy.
Baltic Cup 2016 - program zawodów
 Poniżej zamieszczamy program zawodów w strzelaniach pneumatycznych Baltic Cup 2016 - szczególną uwagę zwraca NOWOŚĆ - SUPERFINAŁ MIX o "BURSZTYNOWĄ ROŻĘ"
Memoriał im. Stefana Hejny
W Kartuzach po raz kolejny odbyły się zawody w strzelaniach pneumatycznych im. Stefana Hejny. 
Zawody strzeleckie o Puchar Farm Frites Poland SA
W minionym tygodniu gościliśmy na swoich obiektach najlepszych młodzików z Gdańska, Gdyni, Słupska i Kartuz, którzy wzięli udział w zawodach strzeleckich o Puchar Farm Frites Poland SA. Zawody były ukoronowaniem zgrupowania szkoleniowego kadry wojewódzkiej młodzików, które odbyło się w drugiej połowie sierpnia w Ustce. 
FINAŁ XXII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY
Finał XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich to najważniejszy start dla młodych sportowców rocznika 1999/2000. W tym roku organizatorem imprezy jest województwo dolnośląskie. Konkurencje strzeleckie przeprowadzone zostały na obiektach WKS Śląsk Wrocław.
FINAŁ "STRZELANIA W SIECI"
W trzecim dniu zawodów rozegrane zostały dwie konkurencje w których wytępowali zawodnicy LOK Lider-Amicus Lębork, po południu zaś obywały się finały "strzelania w sieci".
Mistrzostwa Polski Juniorów - Wrocław
 W dniach 07-10.07.2016 na strzelincy we Wocławiu odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów. LOK Lider-Amicus Lębork reprezentowali: Anna Chomiczewska, Julia Okuniewska, Aleksander Mazurek, Robert Michalski i Przemysław Reszka.   
Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym - Wrocław
Brązowy medal w karabinie pneumatycznym zdobyła Paula Wrońska w zakończonych we Wrocławiu Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn. W eliminacjach Paula uzyskała 611,4 pkt.
Złoty Muszkiet, Złota Krócica - Zielona Góra
W niedzielę w Zielonej Górze zakończyły się zawody strzeleckie o Złoty Muszkiet i Złotą Krócicę. Była to druga eliminacja do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w lipcu  odbędzie się we Wrocławiu.
III Runda Pucharu Polski - Ustka
 Bardzo udanie startowali nasi zawodnicy w zawodach III rundy Pucharu Polski w strzelectwie  sportowym. 
II Runda Pucharu Polski - Zielona Góra
Udany występ zanotowali nasi strzelcy podczas zakończonej w Zielonej Górze II rundzie Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. 
Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża – Ustka 2016
W dniach 30.04-03.05 odbyły się w Ustce Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w strzelectwie sportowym. W 26 konkurencjach rywalizowali zawodnicy z Litwy, Białorusi, Szwecji i Polski. W gronie tym wystartowało 7 zawodników klubu strzeleckiego LOK „Lider-Amicus” Lębork.
ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE ZAWODÓW STRZELECKICH o „SREBRNE MUSZKIETY”
W sobotę 23 kwietnia na strzelnicy sportowej LOK w Lęborku odbyły się eliminacje wojewódzkie zawodów strzeleckich o „Srebrne Muszkiety”. W eliminacjach, które przeprowadzone zostały pod patronatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Starostwa Lęborskiego, udział wzięły reprezentacje szkół z Chojnic, Starogardu Gdańskiego, Słupska, Gdańska i Lęborka. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc w kategorii dziewcząt i chłopców.
FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ
W środę w Starogardzie Gdańskim odbył się finał Wojewódzkiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej. Zawody przeprowadzone były w konkurencjach karabin i pistolet pneumatyczny. Zarząd Rejonowy LOK w Lęborku reprezentowany był przez ośmiu zawodników.
III Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza
Tradycyjnie w  sobotę 2 kwietnia klub strzelecki Lider-Amicus był organizatorem III Otwartych Akademickich Mistrzostw Pomorza w strzelaniach pneumatycznych. Do rywalizacji w pistolecie i karabinie pneumatycznym przystąpiło 26 studentów z 11 wyższych uczelni. 
Konsultacja Kadry Wojewódzkiej w Gdyni
W dniach 18-20.03.2016 roku na obiektach WKS Flota Gdynia odbyły się konsultacje Kadry Juniorow Województwa Pomorskiego w konkurencjach kulowych. Nasz klub reprezentowali Maja Chrzanowska, Julia Okuniewska, Magdalena Pełka, Stanisław Boniaszczuk, Robert Michalski i Przemysław Reszka.
OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY STRZELECKIE „ZLOT ORLIKÓW”
Udany występ odnotowali nasi strzelcy podczas dziewiątej edycji ogólnopolskich zawodów strzeleckich „Zlot Orlików”, które zakończyły się w minioną niedzielę w Siedlcach. W zawodach rywalizowało ponad 130 zawodników z 20 klubów.
Mistrzostwa Okręgu LOK w strzelaniach pneumatycznych
 W sobotę w Chojnicach zakończyły się mistrzostwa województwa klubów i kół zrzeszonych w Lidze Obrony Kraju. Klub nasz reprezentowało 17 zawodników. Rywalizacja odbywała się w strzelaniach pneumatycznych z karabinów i pistoletów.
III OTWARTE AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POMORZA
Już po raz trzeci jest nam bardzo miło zaprosić wszystkich studentów oraz pracowników akademickich na Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza w strzelaniach pneumatycznych. Będzie możliwość rywalizacji w konkurencjach pistoletu pneumatycznego kobiet i mężczyzn oraz w karabinie pneumatycznym kobiet i mężczyzn. 
WIELKI PUCHAR KACZAWY - RELACJA Z DRUGIEGO DNIA ZAWODÓW
Drugiego dnia zawodów nasz klub reprezentowali: Anna Lejk - w konurencji Ppn40 juniorek Marcin Fidala - w konkurencji Ppn60 seniorów Paweł Tokarz i Stanisław Boniaszczuk - w konkurencji Kpn60 juniorów 
WIELKI PUCHAR KACZAWY - Relacja z pierwszego dnia zawodów
Pierwszego dnia zawodów nasz klub reprezentowali:  Sandra Mazurek, Kamila Bulman, Maja Chrzanowska, Julia Okuniewska - w konurencji Kpn40 juniorek  Marcin Fidala - w konkurencji Ppn60 seniorów Paweł Tokarz i Stanisław Boniaszczuk - w konkurencji Kpn60 juniorów 
Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne Wielki Puchar Kaczawy - Zapowiedź
Już jutro rozpoczną się w Złotoryii Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne Wielki Puchar Kaczawy.
Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego
W ubiegłą sobotę podczas Powiatowej Gali Sportu w Cewicach, wyróżnieni zostali laureaci Sportowych Laurów Powiatu Lęborskiego. Najlepszych sportowców roku 2016, w tajnym głosowaniu, wybierała 19 osobowa Powiatowa Rada Sportu.
Zawody Klasyfikacyjne „Zaślubiny z Morzem”
W ubiegłym tygodniu zakończyły się w Pucku zawody zorganizowane z okazji rocznicy Zaślubin z Morzem. W Pucku wystartowała 10 osobowa reprezentacja naszego klubu.
Paula Wrońska jedzie na Mistrzostwa Europy
Do ostatniego startu Paula Wrońska musiała walczyć o powołanie na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 22-28 lutego w Gyor na Węgrzech.
Zawody klasyfikacyjne - VII Memoriał Stanisława Maruchy
To był już ostatni start naszych zawodników w tym roku. Do Zielonej Góry pojechaliśmy w siedmioosobowym składzie: Stanisław Boniaszczuk, Kamila Bulman, Maja Chrzanowska, Julia Okuniewska i Paweł Tokarz  w karabinie pneumatycznym oraz Anna Lejk i Alicja Rzepka w pistolecie pneumatycznym.
Polish Open Kaliber 2015 - podsumowanie
W niedzielę zakończyły się międzynarodowe zawody strzeleckie Polish Open Kaliber 2015. Do Białegostoku przyjechało 429 zawodników z: Białorusi, Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy i Polski. Wśród startujących nie zabrakło również zawodników naszego klubu.
Polish Open Kaliber 2015
Już jutro zawodnicy naszego klubu udadzą się do Białegostoku aby wziąć udział w międzynarodowych zawodach strzeleckich Polish Open Kaliber 2015.
Baltic Cup 2015 - Medaliści
W załączeniu prezentujemy wszystkich medalistów Baltic Cup 2015 wraz z zestawieniem uzyskanych wyników.
Zawody strzeleckie „Baltic Cup 2015” zakończone.
W minioną niedzielę zakończyła się w Łebie czwarta edycja międzynarodowych zawodów w strzelaniach pneumatycznych „BALTIC CUP”. W tym roku do Łeby zjechało 376 zawodników z Litwy, Łotwy, Rosji, Szwecji, reprezentacja Polski seniorów i juniorów oraz zawodnicy z 32 polskich klubów. 
Baltic Cup 2015 dobiegł końca
W dniu wczorajszym zakończyły się zawody Baltic Cup. Szersza relacja i podsumowanie już wkrótce. Poniżej zamieszczamy komunikat klasyfikacyjny. 
Baltic Cup - dzień pierwszy i drugi
Właśnie zakończył się pierwszy dzień zawodów Baltic Cup. W załączeniu publikujemy komunikat z kompletem wyników wszystkich zakończonych konkurencji. W zakładce GALERIA można obejrzeć zdjęcia z I dnia zawodów.
Międzynarodowe Zawody Strzeleckie "BALTIC CUP 2015"
Tylko tydzień pozostał do rozpoczęcia międzynarodowych zawodów strzeleckich „Baltic Cup 2015”. W tym roku do Łeby zapowiedziały swój przyjazd drużyny z Litwy, Łotwy, Rosji, Szwecji oraz z 31 klubów z całej Polski. Udział w zawodach weźmie również reprezentacja Polski seniorów i juniorów.
III MEMORIAŁ IM. STEFANA HEJNY W KARTUZACH
W sobotę, 5 września 2013 odbyły się I Memoriałowe Zawody Strzeleckie pamięci zmarłego przed rokiem, wieloletniego Prezesa Zarządu powiatowego LOK w Kartuzach, twórcę kartuskiego strzelectwa Stefana Hejny.
Finał XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Zielona Góra - Podsumowanie
W sobotę zakończył się w Zielonej Górze Finał XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. W zawodach, które mają rangę mistrzostw Polski juniorów młodszych, znakomicie spisali się zawodnicy naszego klubu zdobywając 4 medale w tym 3 srebrne i 1 brązowy. 
FINAŁ XXI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY – ZIELONA GÓRA - II DZIEŃ
 Zakończył się drugi dzień rywalizacji podczas Finału OOM. Również dzisiaj mamy powody do radości z sukcesu naszej zawodniczki. Kolejny medal dla naszego klubu zdobyła Maja Chrzanowska, która w karabinie pneumatycznym wystrzelała srebrny medal (404,6 pkt. – nowy rekord życiowy). 
Finał XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Zielona Góra - I dzień
 Bardzo udanie rozpoczęli zawodnicy naszego klubu udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W dniu dzisiejszym, w konkurencjach karabinowych zdobyliśmy trzy medale
Obóz szkoleniowy juniorów młodszych w Złotoryi
 Zakończył się dziesięciodniowy obóz szkoleniowy w Złotoryi. Jutro wyjazd do Zielonej Góry gdzie od środy juniorzy młodsi wezmą udział w XXI Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 
Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym – Wrocław 2015
Ostatni czerwcowy tydzień okazał się bardzo szczęśliwy dla dziewcząt naszego klubu. Z zakończonych w niedzielę, we Wrocławiu, Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn drużyna w składzie: Paula Wrońska, Magdalena Pełka i Maja Chrzanowska powróciła ze złotym medalem.
III Runda Pucharu Polski - Zielona Góra
Z czterema medalami wrócili z Zielonej Góry nasi zawodnicy, którzy wzięli udział w III rundzie Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. Dwa medale wystrzelał Stanisław Boniaszczuk, który startując w wyższej kategorii wiekowej zwyciężył w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw a w karabinie pneumatycznym zdobył medal brązowy.
I Europejskie Igrzyska Olimpijskie
W dniu dzisiejszym rozpoczęły się w Baku I Europejskie Igrzyska Olimpijskie. W imprezie tej udział bierze najlepsza nasza zawodniczka Paula Wrońska.
Złoty Muszkiet, Złota Krócica - Wrocław
W niedzielę we Wrocławiu zakończyły się zawody strzeleckie o Złoty Muszkiet i Złotą Krócicę. Była to druga eliminacja do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w lipcu odbędzie się w Zielonej Górze. 
Powołanie na I Europejskie Igrzyska Olimpijskie
PAULA WROŃSKA została powołana przez Polski Komitet Olimpijski na I Europejskie Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w czerwcu w Baku (Azerbejdżan).
II runda Pucharu Polski – Bydgoszcz
Udany start odnotowali zawodnicy naszego klubu podczas II rundy Pucharu Polski. Na obiektach bydgoskiego Zawiszy najlepiej spisała się Paula Wrońska, która trzykrotnie stawała napodium. Paula w karabinie pneumatycznym w kwalifikacjach do finału uzyskała 412,7 pkt co dało jej awans z pierwszego miejsca. W finale uzyskała wynik 205,8 pkt i utrzymała pierwsze miejsce. 
Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża - Ustka 2015
W dniach 01-03 maja odbyły się w Ustce Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w strzelectwie sportowym. W 26 konkurencjach rywalizowali zawodnicy z Litwy, Białorusi i Polski. W gronie tym wystartowało 12 zawodników naszego klubu. 
Powiatowa Gala Sportu
 W sobotę 18 kwietnia 2015 w sali Szkoły Muzycznej w Lęborku odbyła się Powiatowa Gala Sportu. Jak można było się spodziewać sukcesy zawodników LOK Lider-Amicus zostały zauważone przez komisję przydzielającą poszczególne wyróżnienia. 
Konsultacje szkoleniowe w Słupsku
 W niedzielę zakończyło się szkolenie kadry narodowej i kadry wojewódzkie jjuniorów w strzelectwie sportowym. 
Mistrzostwa Okręgu w Chojnicach
 Dziesięć złotych, siedem srebrne i jeden brązowy medale to dorobek z jakim powrócili nasi zawodnicy z Mistrzostw Pomorskiego Okręgu Ligi Obrony Kraju. W zawodach, które odbyły się w dniach 13-14. 03. 2015 r. w Chojnicach udział wzięło 97 zawodników i zawodniczek z Gdańska, Słupska, Lęborka, Przechlewa, Kartuz, Starogardu Gdańskiego i Chojnic. 
Zawody z okazji "Dnia Kobiet"
 W dniu wczorajszym na strzelnicy pneumatycznej odbyły się zawody z okazji "Dnia Kobiet". Rywalizowano w kategorii Open w konkurencji Kpn 40 i Pnp 30. Pomimo faktu, iż rywalizacja dotyczyła tylko zawodników naszego klubu uzyskano kilka wartościowych wyników. 
Zawody klasyfikacyjne „Wielki Puchar Kaczawy” w Złotoryi
 Sukcesem Pauli Wrońskiej zakończyły się zawody o „Wielki Puchar Kaczawy”, które rozgrywane były w ubiegłym tygodniu w Złotoryi. Nasza zawodniczka wygrała eliminacje w karabinie pneumatycznym seniorek z wynikiem 411,4 pkt i awansowała do ośmioosobowego finału gdzie pokonała wszystkie rywalki uzyskując wynik 205,2 pkt. 
"Zaślubiny z Morzem" - Drugi Dzień
 Drugi dzień zawodów strzeleckich „Zaślubiny z Morzem” przyniósł kolejne miejsca medalowe naszych zawodników.
"Zaślubiny z Morzem" - Pierwszy Dzień
 Udanie rozpoczęli rywalizację nasi zawodnicy w zawodach strzeleckich „Zaślubiny z Morzem” które odbywają się w Pucku.
"Polonia Cup" 2015 - Drugi Dzień
 W drugim dniu zawodów nasi zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:
"Polonia Cup" 2015 - Pierwszy Dzień
 Po pierwszym dniu strzelań w karabinie pneumatycznym juniorek młodszych prowadzi Julia Okuniewska z wynikiem 400,6 pkt. Maja Chrzanowska jest 8 (380,2 pkt), Jagoda Kuniewicz 10 (378,2 pkt) aMagdalena Pełka z wynikiem 377,4 zajmuje miejsce 11. 
Powołania do Kadry Narodowej
 Polski Związek Strzelectwa Sportowego ogłosił skład kadry narodowej w poszczególnych kategoriach wiekowych i rodzajach broni.
Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego
 Tradycyjnie zawodami w Kołobrzegu zakończyli starty w tym roku zawodnicy naszego klubu. W przeprowadzonych w minioną niedzielę Otwartych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego udział wzięło 13 naszych strzelców z czego 10 wróciło z medalami.
Baltic Cup 2014 - Podsumowanie
 W minioną niedzielę zakończyły się w Łebie trzecie międzynarodowe zawody w strzelaniach pneumatycznych „BALTIC CUP 2014”. W tym roku do Łeby zjechało 336 zawodników z Litwy, Łotwy, Rosji, Szwecji, kadra narodowa juniorów i seniorów Polski oraz zawodnicy z 29 polskich klubów.
FINAŁ LIGI MŁODZIEŻOWEJ PZSS
 Po raz drugi Polski Związek Strzelectwa Sportowego zorganizował Młodzieżową Ligę Strzelecką. Drużyny do turnieju finałowego, który rozegrany został w Gdyni, wyłonione zostały w cyklu zawodów ogólnopolskich.
Paula Wrońska Akademicką Mistrzynią Świata!
W dniu dzisiejszym zawodniczka naszego klubu Paula Wrońska, Lębork, zdobyła złoty medal w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc podczas Akademickich Mistrzostw Świata, które odbywają się w Al. Ain (Zjednoczone Emiraty Arabskie).
Mistrzostwa Polski Młodzików w Bydgoszczy - podsumowanie
Od złotego medalu Anny Lejk w pistolecie sportowym 30 strzałów część dokładna rozpoczęli start w Mistrzostwach Polski Młodzików zawodnicy Lidera-Amicus Lębork. 
MŚ w strzelectwie: złoty medal i rekord świata polskiej drużyny
W dniu dzisiejszym, podczas odbywających się w Granadzie mistrzostw Świata w strzelectwie, zawodniczka naszego klubu Paula Wrońska, wraz z koleżankami z reprezentacji Polski Syl­wią Bo­gac­ką (Gwar­dia Zie­lo­na Góra) i Ka­ro­li­ną Ko­wal­czyk (Śląsk Wrocław), zdobyły złoty medal w kon­ku­re­cji karabin 300 metrów strzelanie z trzech postaw. 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Bydgoszczy
Od piątku 12 września na obiektach bydgoskiego Zawiszy rywalizują najmłodsi strzelcy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Do rywalizacji przystąpiło 11 zawodników naszego klubu. W pierwszych dwóch dniach zawodnicy Lider-Amicus zdobyli 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal.
Amicus Cup 2014
W dniu wczorajszym, na strzelnicy sportowej LOK, rozpoczęła się rywalizacja w dziewiątej edycji AMICUS CUP w strzelectwie sportowym. Do rywalizacji przystąpili młodzicy z Gdyni, Słupska i Lęborka, którzy przygotowują się do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Mistrzostw Polski Młodzików.
Paula Wrońska jedzie na Mistrzostwa Świata w Grenadzie
Aż 43 polskich strzelców w kategoriach senior i junior wystąpi na Mistrzostwach Świata w hiszpańskiej Granadzie, które będą jednocześnie pierwszą kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Mistrzostw odbędą się w dniach 6-20 września 2014 roku.
XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Podsumowanie
Wrocławskie zawody to najlepszy start juniorów młodszych w Finale OOM od siedmiu lat. Zdobyliśmy 2 brązowe medale, 6 razy byliśmy w pierwszej dziesiątce, 2 razy nasi zawodnicy zajmowali 13 miejsce do tego 23, 39 i 42 miejsce. 
XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Dzień Trzeci i Czwarty
Trzeci i czwarty dzień Finału OOM przyniósł dużo emocji i wysokie miejsca punktowane naszych zawodników. Najwyższe miejsce uzyskał Konrad  Marciniak, który w pistolecie dowolnym otarł się o medal i z wynikiem 335 pkt. zajął ostatecznie 4 miejsce
Julia Okuniewska na podium OOM!!
Drugi dzień rywalizacji podczas XX Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i drugi brązowy medal dla Lidera-Amicus Lębork. Tym razem na najniższym stopniu podium stanęła Julia Okuniewska, która w karabinie pneumatycznym z wynikiem 388 pkt. 
Anna Chomiczewska z brązowym medalem!
XX finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozpoczął się dla naszego klubu znakomicie. Anna Chomiczewska usyskując wynik 581 pkt zdobyła brązowy medal w konkurencji Ksp 60L. 
Finał XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozpoczęty!
Dzisiaj rozpoczął się Finał XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym Dolny Śląsk 2014. 
Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn
Udany start zanotowali strzelcy Lidera-Amicus Lębork w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn, które zakończyły się w minioną sobotę we Wrocławiu. Drużyna w składzie Paula Wrońska, Anna Chomiczewska i Julia Okuniewska wystrzelały brązowy medal w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc. 
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - Wroclaw - Dzień Trzeci - Podsumowanie
Trzeci dzień zawodów i trzeci medal Pauli Wrońskiej. Tym razem po bardzo emocjonującym finale, w którym o zwycięstwie decydował ostatni strzał, Paula musiała uznać wyższość zawodniczki Śląska Wrocław Patrycji Kubisztal. 
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - Wroclaw - Dzień Drugi
Drugi dzień Młodzieżowych Mistrzostw Polski i kolejny wielki sukces Pauli Wrońskiej. Tym razem Paula obroniła drugi raz z rzędu tytuł Mistrzyni Polski w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw. 
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - Wroclaw - Dzień Pierwszy
Od złotego medalu w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc ( 616,2 pkt) rozpoczęła start w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski nasza najlepsza zawodniczka Paula Wrońska. Tym samym Paula obroniła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski wywalczony w ubiegłym roku. 
Spotkanie w SP im. Polskich Olimpijczyków w Maszewie Lęborskim
W dniu wczorajszym Paula Wrońska i trener Robert Biczkowski wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą Szkoły Podstawowej im Polskich Olimpijczyków w Maszewie Lęborskim.  
Złoty muszkiet, Złota Krócica
To był bardzo udany weekend lęborskiego strzelectwa. Do Bydgoszczy, gdzie odbyły się zawody strzeleckie juniorów młodszych o „Złoty Muszkiet i Złotą Krócicę”, będące jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, lęborski Lider-Amicus” wyjechał w jedenastoosobowym składzie.
Rekord Polski Pauli Wrońskiej.
Z dwoma srebrnymi medalami wróciła z zawodów Grand Prix of Liberation w Pilznie Paula Wrońska. Nasza zawodniczka srebrny medal wystrzelała w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc uzyskując wynik 626,5 pkt. który jest nowym rekordem Polski w tej konkurencji.
Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża – Ustka 2014
W dniach 01-03 maja odbyły się w Ustce Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w strzelectwie sportowym. W tym roku w 26 konkurencjach rywalizowało 379 zawodników z Litwy, Białorusi, Szwecji i Polski. W gronie tym wystartowało 15 zawodników naszego klubu. 
I Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza
W sobotę 12 kwietnia klub strzelecki Lider-Amicus był organizatorem się I Otwartych Akademickich Mistrzostw Pomorza w strzelaniach pneumatycznych. Do rywalizacji w pistolecie i karabinie pneumatycznym przystąpiło 30 studentów z 10 wyższych uczelni. 
Ogólnopolskie Zawody "Zlot Orlików",finał "Strzelanie w Sieci"
Udany występ odnotowali na swoim koncie najmłodsi strzelcy z klubu strzeleckiego LOK LIDER-AMICUS Lębork podczas siódmej edycji ogólnopolskich zawodów strzeleckich „Zlot Orlików” oraz ogólnopolskiego finału zawodów „Strzelanie w Sieci”, które odbyły się w Siedlcach.  
Ogólnopolska Gimnazjada Strzelecka w Krośnie
W sobotę 22 marca zakończyła się w Krośnie Ogólnopolska Gimnazjada Strzelecka. Lębork i województwo pomorskie reprezentowały drużyny dziewcząt w pistolecie i karabinie ze Społecznego Gimnazjum Językowego w Lęborku. Bardzo udanie zaprezentowały się dziewczęta w pistolecie pneumatycznym, które w składzie: Anna Lejk, Tamara Łyskojć i Katarzyna Łakocka wywalczyły srebrny medal.
Grand Prix Wrocławia i Dolnego Śląska
W niedzielę we Wrocławiu zakończyły się międzynarodowe zawody strzeleckie o Grand Prix Wrocławia i Dolnego Śląska. W zawodach tych wystartowała nasza najlepsza zawodniczka Paula Wrońska. 
Mistrzostwa okręgu LOK w Chojnicach
Dziesięć złotych, pięć srebrne i dwa brązowy medale to dorobek z jakim powrócili  z Mistrzostw Okręgu Pomorskiego, strzelcy lęborskiego klubu LOK „LIDER-AMICUS”.
Zawody Klasyfikacyjne „Zaślubiny z Morzem” - dzień II
W Pucku zakończyły się zawody zorganizowane z okazji rocznicy Zaślubin z Morzem. Tradycyjnie imprezie towarzyszyła wspaniała atmosfera a zawodnicy dołożyli wyniki na bardzo wysokim poziomie. 
Zawody Klasyfikacyjne „Zaślubiny z Morzem” - dzień I
W dniu dzisiejszym rozpoczęły się w Pucku Zawody Klasyfikacyjne „Zaślubiny z Morzem”. Pierwszy dzień przyniósł naszym zawodnikom kilka znaczących sukcesów.
Polonia Cup w Wilnie
Tradycyjnie, zawodami „Polonia CUP” w Wilnie, zawodnicy naszego klubu  rozpoczęli rok strzelecki. Strzelania z broni pneumatycznej odbywały się w Domu Kultury Polskiej gdzie na czas zawodów salę widowiskową przekształcono w strzelnicę pneumatyczną.
Paula Wrońska na podium w Grand Prix Pilzna
Bardzo udanie starty w 2014 roku rozpoczęła Paula Wrońska. Nasza zawodniczka zwyciężyła w prestiżowych zawodach o Grand Prix Pilzna. Już tradycyjnie udziałem w tych zawodach polscy strzelcy rozpoczęli sezon. Start ten był o tyle ważny, że rozpoczynał rywalizację o miejsca w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się na przełomie lutego i marca w Moskwie.
Medale na zakończenie roku.
Bardzo udanie wystartowali zawodnicy naszego klubu w VI Otwartych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego, które odbyły się 15 grudnia w Kołobrzegu.
Nowe pomieszczenie na strzelnicę pneumatyczną
Wszystkim sympatykom klubu strzeleckiego LOK „Lider-Amicus” znane są trudne warunki w jakich nasi zawodnicy wykuwają formę we współzawodnictwie w strzelaniach pneumatycznych. Z przyjemnością informujemy, iż nadchodzi koniec kłopotów związanych z trenowaniem jedynie w strzelnicy w budynku Ligi Obrony Kraju. W minionym tygodniu nasz klub pozyskał nowe pomieszczenie.
Wysokie miejsce LOK Lider-Amicus we współzawodnictwie dzieci i młodzieży 2013
 LOK Lider Amicus Lębork w opublikowanej klasyfikacji punktowej współzawodnictwa dzieci i młodzieży w roku 2013 ze 103 punktami znalazł się na 29 miejscu wśród klubów Województwa Pomorskiego. To najwyższa lokata lęborskich klubów, na miejscu 83 - 29,5 pkt znalazła się LKS Pogoń. Dla naszego klubu punkty zdobywało aż 18 zawodników.
Baltic Cup 2013 - Podsumowanie
 W niedzielę zakończyły się w Łebie drugi międzynarodowe zawody w strzelaniach pneumatycznych „BALTIC CUP2013”. W tym roku do Łeby zjechało 307 zawodników z Białorusi, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rosji, Szwecji, kadra narodowa juniorów i seniorów Polski oraz zawodnicy z 30 klubów polskich. Wśród startujących zawodników nie zabrakło uczestników Igrzysk Olimpijskich, medalistów mistrzostw Świata i Europy.
Finał Ligi Młodzieżowej PZSS - Gdynia
Gdynia gościła najlepsze młodzieżowe drużyny w strzelectwie sportowym. Po raz pierwszy rozgrywki zorganizowane zostały przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego a drużyny do turnieju finałowego wyłonione zostały z cyklu zawodów 0gólnopolskich. Finały rozegrane zostały w konkurencjach pistolet i karabin pneumatyczny.
Mistrzostwa LOK w Tarnowie
W dniach 27 - 29.09.2013 w Tarnowie odbywały się Ogólnopolskie Otwarte Mistrzostwa LOK w Strzelectwie Sportowym  Na zawody udała się skromna reprezentacja naszego klubu w składzie Paula Wrońska, Kornelia Dembińska, Konrad Marciniak i Marcin Fidala. Nasi reprezentancie uzyskali kilka wartościowych wyników.
Julka Okuniewska Mistrzynią Polski Młodzików
Złotym medalem zakończyła swój udział w Mistrzostwach Polski Młodzików Julia Okuniewska. Po wczorajszym brązowym medalu w trzech postawach dzisiaj przyszedł czas na złoty medal w karabinie sportowym 40 strzałów leżąc. W tej samej konkurencji bardzo dobrze spisała się nasza druga zawodniczka Magdalena Pełka, która z wynikiem 371 pkt zajęła miejsce 10.
Jakby się umówili, 4,5,6 miejsce w Ksp 40 Młodzików
W ostatniej konkurencji Mistrzostw Polski Młodzików bardzo dobrze zaprezentowali się młodzicy w karabinie sportowym 40 strzałów leżąc. Cała trójka naszych zawodników strzeliła ten sam wynik 381 pkt mając także taką samą ilość „10” wewnętrznych po 12. W tej sytuacji o kolejności zadecydowała ostatnia seria.
MPM Wrocław 2013 - jest medal!
Bardzo dobrą formę prezentuje Julia Okuniewska podczas odbywających się we Wrocławiu Mistrzostw Polski Młodzików. Wczoraj nasza zawodniczka zajęła 5 miejsce w karabinie pneumatycznym 30 strzałów a dzisiaj zdobyła brązowy medal w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw.
Paula Wrońska z kolejnym trofeum
 W niedzielę 22 września zakończył się w Zielonej Górze finał Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. Finalistów poszczególnych konkurencji wyłoniły trzy rundy eliminacyjne, które odbyły się we Wrocławiu, Bydgoszczy i Zielonej Górze. Z zawodników naszego klubu start w finale zapewniła sobie Paula Wrońska. Paula start w finale rozpoczęła od wyrównania rekordu Polski w strzelaniu z karabinu sportowego 60 strzałów leżąc.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Ustka 2013 - podsumowanie
Doskonale spisali się zawodnicy naszego Klubu podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozgrywanych w Ustce w dniach 13-14 września 2013. W klasyfikacji drużynowej LOK Lider-Amicus Lębork uplasował się na II miejscu, I miejsce zajął bydgoski Zawisza.
I Memoriał im. Stefana Hejny w Kartuzach
W sobotę, 7 września 2013 odbyły się I Memoriałowe Zawody Strzeleckie pamięci zmarłego przed rokiem, wieloletniego Prezesa Zarządu powiatowego LOK w Kartuzach, twórcę kartuskiego strzelectwa Stefana Hejny.
Amicus Cup 2013
W dniach 29 - 31 sierpnia na strzelnicy naszego klubu odbyły się kolejne zawody z cyklu Amicus Cup. W zawodach udział wzięli zawodnicy w kategorii młodzik reprezentujący kluby strzeleckie z województwa pomorskiego: Dziesiątka Kartuzy, WKS Flota Gdynia, UKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska, Gryf Słupsk oraz gospodarze Lider-Amicus Lębork. 
Zgrupowanie w Ustce
W dniach od 14 do 24 sierpnia w Ustce odbyło się zgrupowanie kadry województwa w kategorii młodzika. Wspólnie trenowali strzelcy z Kartuz, Słupska, Gdyni, Starogardu Gdańskiego i Lęborka. Oprócz typowo strzeleckiego treningu czas wypełniały ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz zajęcia teoretyczne.
Szukaj w serwisie