Zlot Orlików Siedlce - 2024

Tradycją pod koniec marca jest udział w Zlocie Orlików w Siedlcach. W tym roku zawody okazały się bardzo cenne w doświadczenie przed sezonem jak i również w medale naszych zawodników.

W pierwszym strzelaniu Ada Pakieła wywalczyła złoto z wynikiem 462 pkt. na drugim miejscu znalazła się zawodniczka WKS Flota Gdynia - Liliana Jaworska, zaś na trzecim miejscu była Maja Muszyńska z Białostockiego Kalibra. W drugim strzelaniu Ada uplasowała się na 3 miejscu, konkurencję zwyciężyła Yuliia Kubska z Kalibra Białystok, na drugim stopniu podium znalazła się Joanna Tutaj z 10-ki Sulmierzyce. Dwa bardzo dobre straty Ady pozwoliły jej na udział w Superfinale w którym zajęła 2 miejsce za zawodniczą WKS Śląśk Wrocław Małgorzatą Dąbrowska, z kolei na trzecim miejscu znalazła się Viktoria Duplii z Petardy Kraków. W tej samej konkurencji Maja Guziałowska-Gąska zajęła odpowiednio 13 i 17 miejsce.

W konkurencji pistoletu pneumatycznego młodzików bardzo dobry start zaliczył Janek Raczkowski, który w pierwszym strzelaniu był 5 zaś w drugim z wynikiem  348 pkt. na miejscu ósmym. Podobnie jak Adzie, suma łączna pozwiliła Jankowi na udział w Superfinale, który to skończył na 7 miejscu.

W karabinie pneumatycznym juniorek młodszych Nadia Szauła zajęła 10 miesjce z wynikiem 504,8pkt z kolei następnego dnia ustanowiła swoją życiówkę - 508,8 pkt zajmując 6 lokatę. Julia Dąbrowska zajęła 27 i 31 miesjce.

Wśród młodziczek rywalizację na 15 i 19 miejscu zajęła Lena Mianowska.