FINAŁ XXII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

Finał XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich to najważniejszy start dla młodych sportowców rocznika 1999/2000. W tym roku organizatorem imprezy jest województwo dolnośląskie. Konkurencje strzeleckie przeprowadzone zostały na obiektach WKS Śląsk Wrocław.

Lębork oraz województwo pomorskie reprezentowało sześcioro naszych zawodników w 11 konkurencjach strzeleckich.

Najlepiej zaprezentował się Stanisław Boniaszczuk, który trzy razy stawał na podium.
  • W karabinie sportowym 60 strzałów leżąc zdobył srebrny medal (608,5 pkt). W tej konkurencji zwyciężył Jakub Pukacz z Piasta Bieruń (611,2), trzeci był Sebastian Kotarba z Szarotki Nowy Targ (608,4).

• W karabinie pneumatycznym zdobył swój drugi medal, tym razem był to krążek brązowy. Nasz zawodnik uzyskał wynik 396,6 pkt - jest to nowy rekord życiowy. W tej konkurencji zwyciężył Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn (404,4) przed Adrianem Dederko – Kaliber Białystok (396,9).

• W strzelaniu z trzech postaw Stach uzyskał bardzo dobry wynik 562 pkt (nrż) i uplasował się na drugim miejscuJednak w tej konkurencji, ze względu na  regulamin OOM  PZSS (zezwalający na start jednemu zawodnikowi tylko w 2 konkurencjach) musiał wystartować w Grand Prix.

Udane starty odnotowali pozostali zawodnicy Lidera-Amicus, którzy w większości konkurencji plasowali się na czołowych miejscach.

Maja Chrzanowska

•  4 miejsce w karabinie pneumatycznym (404,9 pkt)

• 7 miejsce w karabinie sportowym 60 L (601,7)

Kamila Bulman

• 8 miejsce w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw (554 pkt) nrż

• 15 miejsce w karabinie pneumatycznym (397,1)

Anna Lejk

• 8 miejsce w pistolecie pneumatycznym (558)

• 3 miejsce w pistolecie sportowym (511)

Magdalena Pełka

• 10 miejsce w karabinie sportowym 60 L (600,0)

• 33 miejsce w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw (520)

Szymon Podolak

• 16 miejsce w karabinie sportowym 60 L (597,3) nrż

W klasyfikacji klubowej Lider-Amicus uplasował się na 6 miejscu z dorobkiem 41 pkt. na 49 sklasyfikowanych klubów. Województwo pomorskie zdobywając 68 pkt. i zajęło miejsce 8.