II RUNDA PUCHARU POLSKI

Na strzelnicy Zawiszy w Bydgoszczy w dniach 19-21.05.2017 odbywała się II Runda Pucharu Polski. Zawodnicy Lidera-Amicusa zaprezentowali wysoką formę i dwukrotnie stawali na podium zawodów. Na medalowych pozycjach swoje starty kończyli Kamila Bulman i Stanisław Boniaszczuk.  Oprócz niech w zawodach wystartowali Anna Lejk i Julia Okuniewska.

Srebrny medal zdobyła Kamila Bulman, która w konkurencji karabin sportowy 60 leżąc juniorek uzyskała wynik 610,2 pkt. (nowy rekord życiowy) Wygrała Karolina Bernacka – ZAWISZA Bydgoszcz, trzecie miejsce zajęła Diana Malotka-Trzebiatowska – DZIESIĄTKA Kartuzy.

Złoty medal zdobył Stanisław Boniaszczuk, który był najlepszy w konkurencji karabin dowolny 3x40 juniorów. W finale uzyskał wynik 439,1 pkt i ustanowił nowy rekord życiowy (poprawiony rekord klubu). Na miejscu drugim uplasował się Mateusz Pierko – KALIBER Białystok, trzeci był Maciej Kowalewicz – GWARDIA Olsztyn. Warto wspomnieć, że wszyscy trzej zawodnicy we wtorek wyjeżdżają do Pilzna na międzynarodowe zawody nadziei olimpijskich.

Kamila startowała jeszcze w dwóch konkurencjach. Kolejny rekord życiowy (jednocześnie jest to nowy rekord klubu) poprawiła w konkurencji karabin pneumatyczny 40 juniorek. Wynik 411 pkt. pozwolił na awans do finału, w którym nasza zawodniczka zajęła 5 miejsce. W finale zwyciężyła Diana Malotka-Trzebiatowska – DZIESIĄTKA Kartuzy, przed Magdaleną Akimowicz – KALIBER Białystok i Julią Grzybowską – LEGIA Warszawa

W konkurencji karabin sportowy 3x20 Kamila uzyskała wynik 562 pkt (awans do finału) i po raz kolejny poprawiła życiówkę. Ostatecznie uplasowała się na 7 miejscu. W finale zwyciężyła Klaudia Buczek – SPOŁEM Łódź, przed Martą Cybulską – ZAWISZA Bydgoszcz i Dianą Malotką-Trzebiatowską – DZIESIĄTKA Kartuzy

Stanisław Boniaszczuk także startował jeszcze w dwóch konkurencjach: w karabinie dowolnym 60 leżąc juniorów uzyskał wynik 601,4 pkt. i zajął 10 miejsce, zaś w konkurencji karabin pneumatyczny 60 juniorów Stach z wynikiem 600,1 pkt. awansował do finału. Ostatecznie zajął 8 miejsce.

Pozostałe zawodniczki Lidera-Amicusa:

Julia Okuniewska – w konkurencji Kpn40 juniorek uzyskała wynik 406,7 pkt – 10 miejsce, w konkurencji Ksp 60 l wynik 596,1 pkt. dał 16 miejsce, konkurencję Ksp 3x20 Julka ukończyła na 11 miejscu – uzyskała wynik 550 pkt.

W konkurencjach pistoletowych startowała Anna Lejk – uzyskując wynik 355 pkt w konkurencji pistolet pneumatyczny juniorek Ania zajęła 15 miejsce, zaś w pistolecie sportowym 30+30 juniorek wynik 426 pkt pozwolił na zajęcie 24 miejsca.